Reklama

Toshiba Satellite C670: veľký notebook za malú cenu

Dominik Fúsek

Medzi notebookmi sa ako štandard zaužívala uhlopriečka displeja na úrovni 15,6 palca, avšak pre niektorých užívateľov je to stále málo. Tento segment sa väčšinou označuje ako notebooky pre hráčov, ktoré zvyčajne ponúknu 17,3 – palcovú uhlopriečku a masívny výkon. Nedávno takéto zariadenie predstavil ASUS (ASUS G74SX: ultimátna 3D výbava pre najnáročnejších hráčov), nasledujúc trochu kuriózny stroj (Maingear Titan 17: Najvýkonnejší notebook sveta!). Ale kto z nás okrem hráčov takýto výkon využije? Ak veľký notebook potrebujete, ale nechcete platiť za prehnaný hardvér, Toshiba Satellite C670 vás zaujme.

Toshiba Satellite C670

Novinka od Toshiby, ako už bolo spomenuté, patrí do triedy najväčších, avšak nie najdrahších notebookov. Jej 17,3“ LED displej dostal rozlíšenie 1 600 x 900 bodov, pričom pomer strán 16:9 iba podčiarkuje predurčenie na kvalitné sledovanie filmov na cestách. Oproti štandardnému Full HD rozlíšeniu výrobca dosiahol nemalú úsporu nákladov a tým aj nižšiu koncovú cenu. Šetrilo sa aj na procesoroch – novinka bude dodávaná s dvojjadrovým Intel Core i3, resp. procesorom AMD série E (Toshiba C670D) a 4 GB DDR3 operačnou pamäťou, ktorú bude možné rozšíriť na dvojnásobok. C670-ka dostane buď integrovanú HD grafiku od Intelu, alebo výkonnejšiu NVIDIU GeForce 315M. Naopak, Toshiba C670D bude dodávaná výlučne s grafikou AMD Radeon HD 6310.

Toshiba Satellite C670

Zdroj: Toshiba

V ostatnom sa už obe novinky zhodujú. Hardisk bude k dispozícii do veľkosti 750 GB, prítomná je aj povinná výbava ako Wi-Fi b/g/n, dvojica USB 2.0, Bluetooth 3.0, DVD napaľovačka, čítačka pamäťových kariet, webkamera s rozpoznávaním tváre i numerická klávesnica. Toto všetko dostanete v elegantnom matnom vyhotovení a takmer iste za rozumnú cenu. Predaj štartuje v Spojenom kráľovstve už v apríli, neoficiálne správy hovoria o sume 630 €.

Vlastnosti produktu

  • veľký displej
  • dostatočný výkon
  • rozumná cena
  • nižšie rozlíšenie displeja
  • vkôli väčšiemu displeju vyššia hmotnosť i rozmery

Toshiba Satellite C670

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.