Reklama

Toshiba REGZA Z2 series: IPS-LED s dvojjadrovým procesorom

Dominik Fúsek

Spoločnosť Toshiba po drobných 3D televízoroch (Toshiba Regza GL1: mini 3D televízory bez nutnosti okuliarov) predstavila nový Z2 rad IPS-LED televízorov. Čo sa týka kvality obrazu, už sa toho veľa vylepšiť nedá, Toshiba sa preto zamerala na multimediálne a doplnkové služby. Jednou z nich je aj pohodlné ovládanie vaším smartfónom.

Toshiba REGZA Z2

Nový rad REGZA Z2 zahŕňa tri modely, konkrétne s uhlopriečkou 37“ (94 cm), 42“ (107 cm) a 47“ (119 cm). Všetky tri zhodne používajú technológiu IPS-LED a samozrejme aj Full HD rozlíšenie. Najväčším lákadlom je asi dvojjadrový procesor CEVO (Cell Evolution) Engine, ktorý pohodlne „utiahne“ technológiu Super resolution pre vylepšovanie obrazu. Zaujme rozhodne aj možnosť nahrávať na integrovaný hardisk či na pripojený USB disk, a to s omeškaním len 0,3 sekundy po stlačení nahrávacieho tlačidla.

Toshiba REGZA Z2

Keďže sa v poslednej dobe výrobca stále viac venuje aj smartfónom (Toshiba Regza ISO4: Špičkový a odolný fotomobil s Androidom), logicky rozšíril aj ich spoluprácu so svojím radom televízorov. Akékoľvek zariadenie s iOS (iPhone, iPod Touch, iPad) môžete použiť ako diaľkové ovládanie, smartfóny či tablety s Androidom a Windows počítače môžete využívať ako DLNA server/klient. Nechýba trojica digitálnych tunerov ani stále populárnejšie webové aplikácie. Ceny ani dostupnosť u nás nie sú známe, primárne sú novinky určené pre japonský trh.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.