Reklama

Toshiba Qosmio DX730 je počítač a zároveň televízor

Dominik Fúsek

Japonský výrobca Toshiba sa dlhoročne venuje výrobe televízorov a prenosných počítačov. Svoje skúsenosti z obidvoch oblastí využil pri vstupe do tretieho segmentu – stolných PC. Výsledkom je Qosmio DX730, ktoré je zároveň televízorom i počítačom.

Toshiba Qosmio DX730

Debut Toshiby na trhu stolných počítačov s názvom Qosmio DX730 sa zaradí medzi top produkty hneď z niekoľkých dôvodov. Prvým je jeho all in one vyhotovenie a relatívne veľká uhlopriečka obrazovky, 23 palcov (58,4 cm). Qosmio na nej vykreslí Full HD rozlíšenie a dokáže snímať aj dotyk prsta, vlastne dvoch naraz. Na tom by nič nebolo, veď to ponúka aj konkurencia. Toshiba však do svojho počítača integrovala viacero funkcií známych z televízorov tejto značky. Asi najzaujímavejšie znie technológia Resolution+, ktorá zvýši rozlíšenie klasických SD videí na 1080p. Prítomný je dokonca aj analógový a digitálny televízny tuner. Výrobca sa vyhral aj s audiom, výstup z Onkyo reproduktorov vylepšuje technológia Dolby Advanced Audio.

Toshiba Qosmio DX730

Qosmio DX730 tak perfektne poslúži ako televízor. Okrem toho ale funguje aj ako samostatný monitor (HDMI) a audio sústava (3,5 mm jack), obe funkcie môžete používať bez spustenia počítačovej časti. Paradoxne, o PC parametroch, ktoré by mali byť najdôležitejšie, toho výrobca povedal najmenej. Známa je len prítomnosť Intel Core i3/i5 procesorov, pravdepodobne mobilných variantov. Napriek tomu je novinka nepochybne veľmi zaujímavým multifunkčným zariadením. Na trh sa dostane v poslednom štvrťroku, cena nie je známa.

Toshiba Qosmio DX730

Zdroj a foto: Toshiba

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.