Reklama

Toshiba predstavila 13,3-palcový tablet. Šialenstvo alebo geniálny ťah?

Drahomír Piok

Ak vám doteraz prekážali uhlopriečky obrazoviek, ktoré boli používané pri súčasných tabletoch možno Toshiba s modelom AT330 trafila klinec po hlavičke. Teda len za predpokladu, že doterajšie tablety sú ná váš vkus až príliš malé. Veď čo je to približne takých 10″ s hmotnosťou okolo 600 gramov?

Toshiba AT330

Konečne poriadny tablet?

Takto sa vystupuje z davu. Toshiba oficiálne odhalila svoj prototyp 13,3″ tabletu. Obluda alebo bestseller, ktorý pokryje nový segment nadšených používateľov? Keďže uhlopriečka mojej obrazovky na notebooku taktiež dosahuje 13,3″, neviem si predstaviť obdobne veľký tablet. Na výstave IFA 2011 som sa stretol s tabletovým 11,6″ Slate PC od Samsungu a myslím, že veľkosť bola už na hranici pohodlného ovládania. Toshiba okúsi neprabádané vody. Unikátny tablet AT330 zobrazuje na 13,3″ LCD displeji skvelých 1 920 x 1 200 obrazových bodov. Podľa informácií tvorí operačný systém najnovší Android 4. O výkon sa postará moderná platforma NVIDIA Tegra 3.

Toshiba AT330

Aj s TV anténou

Detailov o špecifikácií nie je veľa, no vnútorná pamäť by mala obsahovať 32 GB miesta. Primárny fotoaparát s 5 Mpx čipom disponuje LED svetlom. Sekundárna kamera má rozlíšenie 1,3 Mpx. Zaujímavosťou vo výbave je integrovaná TV anténa, avšak aké TV tunery podporuje nie je zatiaľ známe. Okrem toho sa môžu budúci majitelia tešiť na  stereo reproduktory, micro HDMI, micro USB, slot pre SIM kartu alebo čítačku SD kariet. Škoda, že pri tejto veľkosti neobsahuje Toshiba AT330 aj klasický USB port. Hmotnosť, výdrž, cenu alebo dostupnosť na trhu spoločnosť doteraz neoznámila. Vedeli by ste si predstaviť pracovať alebo sa zabávať s 13,3″ tabletom? Pre porovnanie je AT330 približne o 30% väčší ako iPad.

Toshiba AT330

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.