Reklama

Toshiba Portege Z830: Tenký krásavec z magnézia

Marek Šimunek

Spoločnosť Toshiba predstavila tenký notebook Portege Z830, ktorý spadá do novej kategórie tenkých notebookov nazývaných aj ultrabooky a v tenkom tele z magnézia ponúkne nové procesory Intel Sandy Bridge, SSD disky a 13” LED displej spolu s podsvietenou klávesnicou, ktorá sa nezľakne tekutiny.

Toshiba Portege Z830

Vznikajúca kategória tenkých notebookov často označovaná ultrabooky nenecháva chladnou ani japonskú spoločnosť Toshiba. Jej najnovšie dieťa, ktoré spadá do línie Portege nesie označenie Z830. Ultrabooky sa vyznačujú najmä malou hrúbkou. Tá je v prípade Toshiby Z830 necelých 16 mm, konkrétne 15,9 mm a ani 1,1 kg váhy vás príliš nezaťaží. Odolné telo vytvorené z magnézia skrýva v sebe štandardný 13“ LED displej s rozlíšením 1 366 x 768 bodov a odolnosť sa ušla aj podsvietenej klávesnici, ktorá zvládne aj poliatie tekutinou.

Toshiba Portege Z830

Dostatok výkonu Toshibe Portege Z830 budú poskytovať nové procesory Intel Sandy Bridge, pričom užívateľ si bude môcť vybrať z trojice procesorov Intel Core i3, i5 a i7. Výkonnými procesorom bude sekundovať v maximálnej konfigurácii až 8 GB DDR3 RAM grafická karta Intel HD Graphics 3000. Vaše údaje budú v bezpečí na SSD disku, ktorý môže mať podľa konfigurácie 128 alebo 256 GB. Periférie pripojíte vďaka trojici USB portov, z ktorých jeden je USB 3.0. Toshiba nezabudla ani na svoju technológiu USB Sleep & Charge, ktorá umožní nabíjanie zariadení z USB portu bez nutnosti spustenia systému. Možnosti konektivity v sebe v prípade Toshiby Z830 zahŕňajú Wi-Fi b/g/n, HDMI a VGA port, spolu s Ethernetom a čítačkou pamäťových kariet. Integrovaná batéria má kapacitu 47 Wh, vďaka čomu by podľa údajov výrobcu mala Toshiba Portege Z830 vydržať bez elektrickej energie 8 hodín. Spustenie predaja tohto nového modelu sa očakáva v polovici októbra kedy by sa mal dostať na vybrané trhy. Oficiálny dátum predaja na našom trhu, rovnako ako ani cena nie je zatiaľ známa.

Toshiba Portege Z830

Foto: Toshiba

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.