Reklama

Toshiba Portégé M780: nový profesionálny tablet PC

Roman Calík

Ak ste si mysleli, že tablet PC sú minulosťou, mýlili ste sa. Toshiba v nich pravdepodobne vidí stále budúcnosť, minimálne v biznis segmente. Ako inak sa dá vysvetliť uvedenie novinky Toshiba Portégé M780, ktorá príde na náš trh v druhom štvrťoku tohto roka?

Toshiba Portégé M780

Tablet PC sú na trhu už roky. Doteraz sa však výrazne nerozšírili, čoho dôvodom môže byť najmä ich vyššia cena. Nová Toshiba Portégé M780 ale ide s dobou. Ponúka pre tento druh počítačov síce štandardný 12,1 palcový dotykový displej, avšak tomu nechýba úsporné LED podsvietenie a HD rozlíšenie 1200 x 800 pixelov. Nový je aj operačný systém, konkrétne Windows 7 s aplikáciami na využitie dotykových gest Windows Touch Gestures. V zavretom stave tak nemáte problém vytvárať rôzne náčrty, diagramy či rôzne poznámky. Keď notebook otvoríte, máte v rukách malý prenostný notebook s plnohodnotnou klávesnicou, ktorá je odolná proti poliatiu tekutinami. Odolnosť notebooku vraj bola i preverená pri testoch pádu z výšky jedného metra. Na také malé zariadenie to nie je zlý výsledok, i keď sa nikde neuvádza na aký povrch notebook dopadal…

Toshiba Portégé M780 lifestyle 2

Intel Core i7 

Hmotnosť M780-ky sa pohybuje na úrovni dvoch kíl, pričom vo vnútri nájdete výkonný procesor Intel Core i3 alebo Intel Core i5. RAM-ku môžete mať až do veľkosti 8 GB a použitý harddisk dokonca ponúkne ochranu údajov pomocou 3D akcelerometra. Notebook si však môžete vybaviť aj drahšími SSD diskami. USB porty sú len dva, zato nechýba eSATA port. Oproti netbookom oceníte i prítomnosť DVD mechaniky, no nesklame vás ani pripojiteľnosť prostredníctvom Wi-Fi či Bluetooth. Cena žiaľ zatiaľ nie je známa.

Toshiba Portégé M780 lifestyle

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.