Reklama

Toshiba PA3923U-1LC3: Prenosný monitor len s USB?!

Dominik Fúsek

Štandardne delíme počítače na dve skupiny – prenosné notebooky a stacionárne stolné PC. V Toshibe si ale povedali, že treba tieto dve oblasti skĺbiť. Má takýto nápad v praxi vôbec význam?

Toshiba PA3923U-1LC3

Toshiba PA3923U-1LC3 disponuje pomerne jednoduchým dizajnom a výsuvnou konštrukciou, integrovanou v ochrannom puzdre. Najdôležitejším parametrom je samozrejme uhlopriečka obrazovky – 14 palcov. To je na prenosný monitor akurát. Displej vykreslí dostatočne jemné rozlíšenie 1 366 x 768 bodov a používa štandardnú technológiu LCD. Panel dosahuje maximálny jas 220 nitov, avšak len počas pripojenia do siete, pričom adaptér je potrebné dokúpiť samostatne. Výrobca totiž napájací a AV konektor zlúčil do jedného a o všetko sa stará jediný USB port.

Toshiba PA3923U-1LC3

Keďže sa jedná o prenosný monitor, dôraz je kladený najmä na vysokú mobilitu. Aj vďaka hrúbke menej než 2,5 cm výrobca dosiahol hmotnosť prijateľných 1,27 kg, čo je ekvivalent 10“ netbooku. Úspora miesta však nutne znamená aj oklieštenie funkčnosti. Podpora zobrazenia len 256 000 farieb až tak nevadí, horšie je to s odozvou až 16 ms. A to ešte nie je najväčšou slabinou novinky. Toshiba je žiaľ kompatibilná len s OS Windows 7/Vista/XP. V kombinácii s tabletom či mobilom s podporou USB hostu by mala novinka oveľa väčšie opodstatnenie. Takto si asi každý radšej kúpi notebook. Cena monitoru je v prepočte 144 €.

Vlastnosti produktu

  • primeraná uhlopriečka, dostatočné rozlíšenie
  • hmotnosť, cena
  • kompatibilita len s OS Windows
  • slabšia odozva, jas a farebná hĺbka

 

 

 

 

Toshiba PA3923U-1LC3

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.