Reklama

Toshiba NB500 a NB520: dva netbooky pre každého

Dominik Fúsek

Toshiba vynovuje svoju rodinu netbookov. Jednoduchší NB500 vo svojich útrobách skrýva štandardnú výbavu – procesor Intel Atom, dostatok pamäte RAM, klasický 10,1“ displej či operačný systém Windows 7. Model NB520 pridáva kvalitnejší hardvér na čele s dvojjadrovým procesorom a reproduktormi Harman Kardon, ktoré sú svojho druhu najmenšie na svete.

Toshiba NB500

Toshiba NB500

Hoci sa hardvér netbookov nevyvíja tak rýchlo, ako pri veľkých notebookoch či desktopových PC, evolúcia je citeľná aj v tomto segmente. To potvrdzuje aj dvojica noviniek od Toshiby. Neponúkajú síce supervýkonné procesory Intel Core i3 či i5, ako prémiové malé notebooky (Asus U36: Najtenší notebook s Intel Core i5 na svete), napriek tomu sú veľmi zaujímavé. Jednoduchšia z dvojice, Toshiba NB500, obsahuje základnú výbavu. Tá zahŕňa priemerný procesor Intel Atom N455 (1 jadro, 1,66 GHz) v kombinácii s 1 GB RAM či 250 GB HDD. Displej je netbookovská klasika, teda uhlopriečka 10,1 palca, rozlíšenie 1 024 x 600 pixelov a LED podsvietenie.  Novinka si musí vystačiť s operačným systémom Windows 7 vo verzii Starter. Hmotnosť so šesťčlánkovou batériou je príjemných 1,32 kg, spomínaný akumulátor podľa výrobcu vydrží až 8 hodín prevádzky. Nechýbajú tri USB 2.0 porty a samozrejme ani WiFi.

Toshiba NB500

Toshiba NB500

Model N520 je už tak trochu iná káva. Líši sa síce len v niekoľkých hardvérových parametroch, no tie ho radia do vyššej triedy netbookov. Použitý procesor Intel Atom N550 má dve výpočtové jadrá pracujúce na frekvencii 1,5 GHz, operačná pamäť narástla na 2 GB. Z NB-päťstovky zostali zachované aj parametre displeja, čo je škoda, 520-ke by viac svedčalo HD rozlíšenie. Vybavenejšia novinka sa pýši aj prítomnosťou kvalitných stereo reproduktorov Harman Kardon, ktoré sú najmenšími, aké boli kedy v notebooku použité. Ponúkajú výkon 2 x 2W a svojou kvalitou by mali uspokojiť aj náročnejších. Oproti svojej sestre ponúka NB520 navyše aj technológiu Bluetooth 2.1 (verzia 3.0 po update) a vyššiu výdrž batérie (10 hodín), bohužiaľ ako OS bol zvolený takisto Windows 7 Starter. Ten by mohol naznačovať snahu výrobcu o nižšiu cenu, presné čísla však zatiaľ nepoznáme. Na trh by mali netbooky doraziť v 1. štvrťroku 2011.

Foto: engadget.com

Toshiba NB520

Toshiba NB520

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.