Reklama

Toshiba má televízor s Blu-ray a USB rekordérom v jednom

Dominik Fúsek

Spoločnosť Toshiba predstavila trojicu LCD televízorov strednej triedy, ktoré sa však vyznačujú jedným veľmi zaujímavým znakom. Ním je prítomnosť integrovanej Blu-ray mechaniky a teda možnosť užívať si HD filmy bez nutnosti ďalšej investície.

Toshiba REGZA RB2

Pred niekoľkými rokmi boli tzv. combo televízory s integrovaným VHS videorekordérom úplne bežné, s nástupom DVD a neskôr aj Blu-ray diskov sa však tento princíp vytráca. Výnimkou potvrdzujúcou pravidlo je trojica televízorov série REGZA RB2 od Toshiby. Výrobca sa tak po high-end triede (Toshiba REGZA Z2 series: IPS-LED s dvojjadrovým procesorom) venuje aj menej náročným zákazníkom. Nová séria obsahuje modely s uhlopriečkou 26, 32 a 42 palcov, pričom len najväčší z nich má štandardné Full HD rozlíšenie, jeho menší súrodenci sa musia uspokojiť len s rozlíšením 1 366 x 768 bodov. Všetky tri zhodne používajú 120 Hz LCD panel.

Toshiba REGZA RB2

Najväčšou prednosťou je integrácia spomínanej Blu-ray mechaniky do tela prístroja. Disky sa doň vkladajú zboku, napriek tomu sú novinky hrubé len 49 milimetrov. Spomínaná optická mechanika však disky nielen číta, ale na ne aj zapisuje. Blu-ray napaľovačky sú dnes stále drahým artiklom a často vyžadujú aj investíciu do silnejšieho hardvéru počítača (Plextor PX-LB950UE: superrýchla Blu-ray napaľovačka), za jej integráciu má Toshiba veľké plus. Komu nahrávanie na pomerne drahé disky nevyhovuje a skôr preferuje systém nahrať – pozrieť – vymazať, toho určite poteší možnosť zaznamenávať vysielanie aj cez USB na akýkoľvek kľúč či externý hardisk. Vďaka Wi-Fi konektivite môže Toshiba nahrávať aj na spárované DLNA zariadenie. Novinky už sú v predaji v Japonsku, dostupnosť v našich končinách zatiaľ nepoznáme. Prepočet z japonských cien znie 906 € za 26RB2, 1 000 € za 32RB2 a 1 460 € za 40RB2.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.