Reklama

Toshiba má prémiový 13“ Ultrabook s jemným displejom

Marek Šimunek

Konkurenta novému MacBooku Pro s jemným Retina displejom už nemá len Google, ale podobnú novinku predstavila aj Toshiba. Nový Ultrabook Toshiba KIRAbook prinesie na 13,3“ displeji rozlíšenie 2 560 x 1 440 pixlov.

Toshiba KIRAbook

Jemné displeje v našich notebookoch sú jasnou budúcnosťou. Po MacBookoch Pro a Google Chromebooku Pixel prichádza s vlastným Ultrabookom, ktorý ponúkne jemný displej aj Toshiba. Nová Toshiba KIRAbook ponúkne na uhlopriečke 13,3“ moderný PixelPure displej s vysokým rozlíšením 2 560 x 1 440 pixlov, čo predstavuje jemnosť 221 ppi. Keďže operačným systémom novinky bude Microsoft Windows 8 bude displej samozrejme dotykový. O dotykovú vrstvu a dostatočnú ochranu sa postará odolné sklo Corning Concore. Toshiba prezentuje vernú reprodukciu farieb na svojom novom Ultrabooku, takže sa majitelia môžu tešiť predinštalovanému Adobe Photoshop Elements 11 a Adobe Premiere Elements 11. Displej však nie je jedinou prémiovou funkciou nových produktov radu KIRA, ktoré bude postupne Toshiba predstavovať. Prémiovo označuje japonská spoločnosť aj zvuk novinky. Veď sa o neho budú starať stereo reproduktory Harman Kardon.

Toshiba KIRAbook

Prémiový notebook musí byť vyrobený z prémiových materiálov. Preto neprekvapí, že šasi Ultrabooku KIRAbook je vyrobené z horčíkovej zliatiny AZ91, ktorá je podľa Toshiby o 100 % pevnejšia, ako hliníkové telo. Navyše je zliatina podstatne ľahšia a tak sa KIRAbook môže pochváliť vynikajúcou hmotnosťou 1,18 kg pri hrúbke 1,78 cm. Aj napriek tomu, že presné parametre jednotlivých modelov ešte Toshiba neuviedla je jasné, že sa bude jednať o moderné procesory Intel Core i5 a i7 a Ultrabook bude samozrejme vybavený rýchlymi SSD diskami. Súčasťou prémiového Ultrabooku bude aj telefonická podpora, ktorá bude dostupná 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Nové Toshiba KIRAbooky sa začnú predávať 12. mája, pričom za konfiguráciu z procesorom Intel Core i5 si bude Toshiba na americkom trhu účtovať 1 599,99 USD (1 228,99 €) a za výkonnejší model s Intel Core i7 zaplatíte 1 999,99 USD (1 529,99 €).

Toshiba KIRAbook

Foto: Toshiba

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.