Reklama

Toshiba má konečne bezokuliarový 3D notebook pre Európu

Dominik Fúsek

3D notebookov na trhu pribúda, väčšina z nich však stále vyžaduje nosenie aktívnych okuliarov, čo môže byť pre viacerých používateľov nepríjemná, až odradzujúca skutočnosť. Toshiba síce jeden „bezokuliarový“ 3D notebook má, predáva ho iba v Japonsku. Po dlhom čase sa konečne dočkala aj Európa.

Toshiba Qosmio F750 3D

Najzaujímavejšou časťou nového modelu Qosmio F750 3D je nepochybne jeho 3D displej. Na štandardnej uhlopriečke 15,6“ vykresľuje Full HD rozlíšenie a na 3D zobrazovanie využíva princíp paralaxnej bariéry. Problémom tejto technológie sú veľmi malé pozorovacie uhly, takže sa pri „nesprávnom“ pozeraní pôsobivý 3D obraz mení na akúsi skomoleninu. Výrobca si s problémom poradil veľmi jednoducho – vďaka systému sledovania tváre sa obraz rýchlo prekreslí a je teda sledovateľný zo všetkých uhlov. Žiaľ uspokojí prakticky len jedného diváka. Špecialitou Toshiby je súčasné zobrazovanie 2D a 3D okien, napríklad môžete naraz sledovať 3D film a surfovať na webe.

Toshiba Qosmio F750 3D

Také niečo si ale vyžaduje enormné požiadavky na hardvér. Preto v útrobách Toshiby F750 3D nájdeme bližšie nešpecifikovaný Intel Core i7 procesor, grafiku Nvidia GeForce GT540M (do 2 GB) a DDR3 pamäť do veľkosti 6 GB. Zo 640 GB disku môžete dáta zálohovať napríklad cez integrovanú Blu-ray mechaniku či USB 3.0 port. Prítomné sú aj dve rozhrania USB 2.0, HDMI, VGA, bezdrôtové Bluetooth 3.0 a Wi-Fi vrátane štandardu n. Ozvučenie 3D filmov zabezpečujú stereo reproduktory z dielne Harman Kardon. Spolu so 64-bitovým systémom Windows 7 Home Premium sa má novinka objaviť na trhu v auguste za cenu okolo 1 450 €.

Toshiba Qosmio F750 3D

Foto: hitechreview.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.