Reklama

Toshiba Folio 100: Najnovší konkurent pre iPad

Marek Šimunek

Predstavením malého tabletu Apple iPadu vznikol nový trh s malými tabletmi, ktoré majú vyplniť medzeru medzi mobilnými telefónmi a notebookmi. Tomuto trendu sa nevyhla ani spoločnosť Toshiba, ktorá chystá 10,1″ tablet Toshiba Folio 100 s operačným systémom Google Android 2.2. Jeho prvé špecifikácie a fotografie včera uverejnil taliansky server notebookitalia.it.

Toshiba Folio 100

Toshiba Folio 100 je tablet disponujúci obrazovkou s uhlopriečkou 10,1“, podporou multitouch a rozlíšením 1 024 x 600 bodov. Plocha pre zobrazenie informácii je teda dostatočne veľká pre zobrazenie internetových stránok. Ešte nedávno sa obrazovkou s rovnakým rozlíšením pýšili obľúbené netbooky. Operačným systémom bude Google Android 2.2, ktorý bude mať k dispozícii 16 GB integrovanej pamäte s možnosťou jej rozšírenia pomocou pamäťových kariet microSD až do veľkosti 32 GB. Z bezdrôtových technológií sa bude Folio 100 spoliehať na dátové prenosy pomocou 3G sietí a integrovaný Wi-Fi b/g/n modul.

Toshiba Folio 100

Možnosti rozšírenia tohto malého tabletu budú v sebe zahŕňať jeden plnohodnotný USB port a jeden miniUSB port, 3,5 mm audio konektor a HDMI port. O dostatočný výkon by sa mal postarať procesor nVidia Tegra 2 a pre videotelefonovanie bude Folio 100 vybavené integrovanou kamerou s maximálnym rozlíšením 1,3 MPx. Integrovaná batéria s kapacitou 1 020 mAh bude podľa údajov výrobcu schopná zabezpečiť až sedem hodín používania. Operačný systém bude doplnený o Adobe Flash 10.1, internetový prehliadač Opera a vlastný obchod s aplikáciami Toshiba. Rozmery zariadenia sú 281 x 181 x 14 mm a váha dosahuje 760 g. Priamo v balení by sa okrem tabletu mala nachádzať aj elegantná dockovacia stanica.

Toshiba Folio 100

Fotografie: notebookitalia.it

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.