Reklama

Toshiba Encore je 8“ Windows tablet pohodlne ovládateľný jednou rukou

Marek Šimunek

Toshiba okrem hybridného tabletu, ktorý sa tvári ako ultrabook predstavila aj jeho menšieho súrodenca, ktorý predstavuje 8“ tablet s novým Windows 8.1. Navyše by ste podľa Toshiby mali vedieť túto novinku pohodlne ovládať aj jednou rukou.

Toshiba Encore

Nový tablet Toshiba Encore je vybavený 8″ displejom, ktorý disponuje rozlíšením 1 280 x 800 pixlov. Vďaka menšej uhlopriečke displeja prezentuje Toshiba túto novinku, ako ideálny tablet určený na ovládanie jednou rukou a tomuto účelu náležite prispôsobila aj rozmiestnenie jednotlivých prvkov, ako je napríklad webkamera. Samozrejme nechýba podpora dotyku viacerými prstami, pričom Toshiba Encore rozpozná päť prstov súčasne. O veľmi dobrú čitateľnosť a pozorovacie uhly by sa podľa Toshiby mala starať technológia AutoBrite. Srdcom novinky je Intel Atom s novou architektúrou Silvermont, ktorého súčasťou je aj integrovaná grafická karta z procesorov Intel Ivy Bridge. Hodnota operačnej pamäte je 2 GB a integrovaná pamäť dosahuje kapacitu 64 GB, pričom nechýba možnosť jej rozšírenia pomocou microSD kariet.

Toshiba Encore

Potešením je, že Toshiba Encore bude okrem operačného systému Microsoft Windows 8.1 dodávaná s predinštalovaným kancelárskym balíkom Microsoft Office Home & Student 2013. Budúci majitelia navyše dostanú aj 7 GB online priestoru v službe SkyDrive. Chýbať nebudú ani stereo reproduktory s technológiou Dolby Digital Plus a 8 Mpx fotoaparát s možnosťou nahrávania Full HD videa, alebo predná 2 Mpx webkamera. Konektivita nového tabletu od Toshiby zahŕňa Wi-Fi, Bluetooth, microUSB a microHDMI. Podľa spoločnosti Toshiba by mala integrovaná batéria poskytnúť novinke dostatok energie na 7 hodín surfovania na internete. Nový tablet Toshiba Encore môžete navyše využiť aj ako navigáciu, nakoľko obsahuje integrovaný GPS modul a na trhu ju môžeme očakávať v priebehu posledného štvrťroku 2013.

Toshiba Encore

Foto: Toshiba

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.