Reklama

Toshiba CAMILEO BW10: odolný Full HD mrňús na dovolenku

Števo Porubský

Toshiba včera predstavila malú videokameru s podporou Full HD videa, ktorá je obohatená o zvýšenú odolnosť voči prachu, vode a otrasom. Miniatúrny kamkodér dokáže samozrejme aj fotografovať, takže sa stáva jedným z kandidátov na letnú dovolenku.

 Toshiba CAMILEO BW10

S rozmermi 107 x 55 x 22 mm a hmotnosťou 114 gramov vrátene batérie nebude nová Camileo BW10 v batožine vôbec zavadzať. Pritom na pláži, na horách či kdekoľvek budete aktívne oddychovať, môžete snímať video v plnom HD rozlíšení 1 920 x 1 080 bodov, 30 fps, mono AAC zvuk a v MP4 formáte. Nechýba ani možnosť snímania fotografií v rozlíšení 5 Mpx. Samozrejmosťou je blesk a digitálna stabilizácia obrazu. Škoda len, že 10-násobný zoom je digitálny. Zaujímavá je maximálna hodnota ISO – až 1 600. Ako hľadáčik poslúži 2-palcový (5,1 cm) LCD displej.

 Toshiba CAMILEO BW10

Odolnosť, ale mierna

Tým najzaujímavejším je však zvýšená odolnosť voči vode (do 2 m), prachu a miernym nárazom. Ochranu zabezpečuje aj pogumovaný povrch a ošetrené konektory. Pod gumeným krytom nájdete aj mini HDMI a miniUSB konektory. Okrem iného zvláda softvér CAMILEO Uploader jednoduché posielanie video záznamov priamo na server YouTube. Dostatok miesta na objemové videá zabezpečí až 64 GB SDHC karta. Škoda však, že novinka nepodporuje aj nový formát SDXC pamäťových kariet, s ktorými by ste nemali na dovolenke žiadnu starosť o nedostatok miesta. Nová Camileo BW10 sa na trhu objaví v priebehu budúceho mesiaca v troch farbách (žltej, tyrkysovej a striebornej) za zatiaľ nezverejnenú cenu. Séria Camileo sa však vyznačuje prijateľnou cenou, čo snáď tento model neovplyvní.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.