Reklama

Toshiba AC100: Smartbook s Androidom a extra výdržou

Marek Šimunek

Smartbooky sú samostatnou kategóriou mobilných zariadení spadajúcich medzi netbooky a smartfóny. Spájajú tak jednoduchosť a hardvérovú nenáročnosť mobilného operačného systému s komfortom práce a veľkosťou netbookov. Najnovším prírastkom do tejto rodiny je Toshiba AC100.

Toshiba AC100

Spoločnosť Toshiba je celosvetovo známym výrobcom mobilných počítačov a do jej portfólia pribudol nový model smartbooku Toshiba AC100. Toto malé zariadenie, ktorého váha je len 870 gramov disponuje 10,1“ displejom s rozlíšením 1 024 x 600 bodov a úsporným LED podsvietením. Operačným systémom je predposledná verzia Google Android 2.1, ktorá je doplnená o 512 MB pamäte RAM a 8 GB NAND flash pamäte ROM. Pamäť je možné  rozšíriť vďaka integrácii čítačky pamäťových kariet SD. Pre pohodlné používanie videotelefonovania je k dispozícii integrovaná webkamera s rozlíšením 1,3 MPx a vlastným mikrofónom. O dostatočnú rýchlosť behu aplikácií a dlhú výdrž sa postará čip nVidia Tegra 250, ktorý v sebe zahŕňa dvojicu ARM Cortex 9 jadier s taktom 1 GHz a nízko energetické grafické jadro nVidia s podporou akcelerácie Flash 10.1 a prehrávania Full HD videa.

Toshiba AC100

Pre rozšírenie funkcií okrem už spomínanej čítačky SD kariet ponúkne AC100 aj miniUSB a USB konektor, ktoré sú ešte doplnené o nezvyčajný HDMI port. Mobilitu Toshibe AC100 prepožičiava integrovaný Bluetooth 2.1 a Wi-Fi b/g/n, ktoré je možné za príplatok ešte doplniť aj o 3G modul. Aby dokázala Toshiba AC100 konkurovať netbookom s operačným systémom Microsoft Windows aj v pracovom nasadení, integroval výrobca priamo do systému aplikáciu Documents To Go pre editáciu office dokumentov, internetový prehliadač Opera Mobile alebo multimediálny prehrávač Toshiba Media Player. Prekvapením je však výdrž batérie, ktorá pri bežnom používaní presiahne 8 hodín, ale v standby režime dosiahne až neuveriteľných 7 dní. Podľa údajov výrobcu sa Toshiba AC100 zo spánku prebudí za menej ako sekundu a na našom trhu by mala byť dostupná v priebehu augusta tohto roku za zatiaľ nestanovenú cenu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.