Reklama

Topaz InFocus: doostrite si fotografie rýchlo a jednoducho!

Števo Porubský

Spoločnosť Topaz Labs nedávno predstavila plugin pre Adobe Photoshop s názvom InFocus, ktorý vylepšuje originálne fotografie pomocou novej technológie doostrovania. Počítačový program je natoľko šikovný, že vie pomerne uspokojivo doostriť aj veľmi rozostrené snímky. Nie je to však zadarmo.

 Topaz InFocus

Nový plugin InFocus sa pýši a od konkurencie odlišuje najmä tým, že na doostrenie fotografií používa novú technológiu – tzv. image deconvolution technology (technológie „rozmotania“ obrázka). Konkurenčné programy používajú jednoduchšie detekcie okrajov, ktoré ale po použití pridávajú predmetom (občas) veľmi viditeľné a nepekné kontrastné okraje. „Rozmotanie“ fotografie je založené na matematickom vrátení rozostrenia, aspoň tak to vysvetľuje výrobca. Názorný príklad porovnania s konkurenciou je na obrázku nižšie. príklady pred a po hovoria snáď samé za seba.  

 Topaz InFocus

Plugin je možné použiť nielen na doostrenie rozostrených fotografií, ale aj na doladenie pomerne ostrých fotiek, ktoré program ešte viac vylepší a pridá im „chrumkavosť“ a vdýchne nový život. Plugin je možné stiahnuť bezplatne zo stránky výrobcu na 30 dní, potom od vás bude žiadať zaplatiť 69 USD (cca 52 €) za plnú licenciu. Za jednoúčelový plugin je to pomerne dosť, nevýhodou je aj nutnosť vlastnenia Photoshop programu, no tí, ktorí ho vedia často využiť určite ocenia jeho schopnosti.

Topaz InFocus

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.