Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v máji 2021

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v máji 2021
Zdroj | Netflix
Michal Spiegel
Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v máji 2021
Zdroj | Netflix
Zdroj | Netflix

Májová ponuka na streamovacích službách prekonáva posledné mesiace a my sa tak opäť môžeme tešiť na výbornú ponuku nových seriálov.

Ku každému seriálu sú pridané linky na populárne platformy – IMDb, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba seriály, ktoré už mali vydanú aspoň jednu sériu, prípadne, ktorým už vyšli nejaké epizódy.

Love, Death & Robots Season 2

Netflix – 14. máj

IMDb – 8,5/10 

Rotten Tomatoes – 77 % (Tomato meter), 92 % (Audience Score)

ČSFD –  82 %

Fenomenálny seriál s originálnym vizuálnym spracovaním sa po dvoch rokoch vráti s druhou sériou. Seriál ponúkne 10 epizód, ktoré dĺžkou nepresiahnu 20 minút a ktoré ponúkajú rôzne futuristické príbehy na témy láska, smrť a roboti.

Pokiaľ sa vám páčil seriál Black Mirror, určite dajte šancu aj tomuto sci-fi seriálu, ktorý prináša zaujímavé a častokrát aj veľmi bizarné príbehy v animovanej grafike.

https://www.youtube.com/watch?v=Gj2iCJkp6Ko

Lucifer Season 5 Part 2

Netflix – 28. máj

IMDb – 8,1/10 

Rotten Tomatoes – 86 % (Tomato meter), 72 % (Audience Score)

ČSFD –  80 %

Druhá polovica piatej série výborného seriálu sa vráti na obrazovku Netflixu už koncom mesiaca. Prvá polovica sa objavila ešte minulý rok a fanúšikovia seriálu museli čakať dlhé mesiace pandémie na nové epizódy.

Pokiaľ ste so seriálom ešte nezačali, určite mu dajte šancu, keďže ponúka výborný mix zábavy a kvalitného scenára. Príbeh sleduje diabla Lucifera, ktorý v Los Angeles vedie nočný podnik a zoznamuje sa s detektívom z oddelenia vrážd.

Master of None Season 3

Netflix – 23. máj

IMDb – 8,3/10 

Rotten Tomatoes – 100 % (Tomato meter), 90 % (Audience Score)

ČSFD –  80 %

One man show komika Aziza Ansariho, ktorý sa vracia už v tretej sérii, tentokrát zameranej na momenty vo vzťahu. Miesto bežných 10 epizód bude dostupných iba 5.

Seriál získal niekoľko ocenení a to vďaka realistickému zobrazeniu života herca, ktorý sa snaží preraziť a navyše musí riešiť každodenné starosti života. V tretej sérii sa objaví dvojica Lena Waithe a Naomi Ackie.

https://www.youtube.com/watch?v=BQqh6yZaRNI

Money, Explained

Netflix – 11. máj

IMDb 

Rotten Tomatoes 

ČSFD 

Produkcia dokumentárnych filmov od štúdia Vox patrí medzi to najlepšie, čo nájdete na Netflixe. Série krátkych dokumentárnych filmov rozšíri tentokrát séria venovaná peniazom.

Celkovo pôjde o tri epizódy, ktoré ukážu peniaze ako také, kreditné karty, ale aj podvody či systém pôžičiek. Ak ste dokumenty zo série Vox, Explained ešte nevideli, určite im dajte šancu.

Ted Lasso Season 2

Apple TV+ – 23. máj

IMDb – 8,7/10

Rotten Tomatoes – 91 % (Tomato Meter), 97 % (Audience Score)

ČSFD – 85 %

Aj keď je ponuka originálnych titulov na streamovacej službe Apple TV+ chudobnejšia, väčšinou každý počin stojí za to. Platí to aj o seriáli Ted Lasso, ktorý sa v tomto mesiaci vráti už so svojou druhou sériou.

Príbeh sleduje trénera amerického futbalu, Teda Lasso, ktorého stvárnil vynikajúci Jason Sideikis. Ted sa sťahuje do Anglicka, kde ho najali, aby trénoval miestny futbalový tím. Pochopiteľne ide o európsky futbal, s ktorým nemá Ted žiadne skúsenosti. Výsledkom je výborná komédia postavená na situačnom humore.

The Underground Railroad

Amazon Prime Video – 14. máj

IMDb 

Rotten Tomatoes

ČSFD 

Amazon Prime Video prináša nový historický seriál, ktorý rozpovie príbeh mladej ženy Cory, ktorá uniká pred otrokármi na juhu USA, aby našla bájnu podzemnú železnicu. Skutočne ju aj objaví spolu s obrovskou podzemnou sieťou. Cora musí zároveň unikať pred lovcom odmien, ktorý ju má priviesť späť na otrokársku plantáž.

V hlavnej úlohe sa ukážu Joel Edgerton, Thuso Mbedu, Chase Dillon a Aaron Pierre. O réžiu sa postaral výborný Barry Jenkins a seriál ponúkne 11 epizód.