Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v auguste 2020

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v auguste 2020
Zdroj | Amazon Prime
Michal Spiegel
Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v auguste 2020
Zdroj | Amazon Prime
Zdroj | Amazon Prime

Televíznym cenám Emmy dominoval jednoznačne Netflix, no hlavným favoritom sa stal seriál Watchmen z produkcie HBO. Máme tu 1. deň v mesiaci a s ním aj našu pravidelnú rubriku o najočakávanejších seriáloch pre tento mesiac.

Do nášho zoznamu vyberáme seriály zo všetkých známych streamovacích služieb vrátane Apple TV+, Netflix, Amazon Prime a HBO GO.

Ku každému seriálu sú pridané linky na populárne platformy – IMDB, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba seriály, ktoré už mali vydanú aspoň jednu sériu, prípadne, ktorým už vyšli nejaké diely.

Pozrite si

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v júli 2020

Biohackers

Netflix – 20. august

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Nemci po Dark prichádzajú s ďalším zaujímavým seriálom na obrazovky Netflixu, tentokrát z medicínskeho prostredia. Mysteriózny triler sleduje študentku Miu, ktorá prichádza na nemeckú univerzitu, kde sa pripojí k skupine študentov, ktorí po nociach využívajú biotechnológiu na vylepšovanie svojich schopností.

Seriál ponúkne 6 epizód, o ktorých réžiu sa postaral Christian Ditter, ktorý už má na konte niekoľko úspešných filmov aj seriálov.

Lovecraft Country

HBO GO – 16. august

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Ďalší veľkolepý seriál z dielne HBO, na ktorý sa dlho čakalo. Ide o seriálovú adaptáciu románu od spisovateľa Matta Ruffa, v ktorej sledujeme postavu Atticusa Freemana, ktorý v 50. rokoch minulého storočia začína pátranie po svojom otcovi, ktorý zmizol.

Seriál sleduje okrem mysterióznych hrozieb vrátane duchov a príšer, aj tie reálne ako rasizmus zo strany bielych Američanov. Seriál pravdepodobne nemohol prísť v aktuálnejšie obdobie.

https://www.youtube.com/watch?v=dvamPJp17Ds

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v júli 2020

Lucifer Season 5

Netflix – 21. august

IMDB – 8,2/10

Rotten Tomatoes – 87 % (Tomato Meter), 85 % (Audience Score)

ČSFD – N/A

Fantasy komediálny seriál sa vracia vo svojej piatej sérii na Netflix. Pokiaľ ste so seriálom ešte nezačali, určite mu dajte šancu, keďže ponúka výborný mix zábavy a výborného scenára. Príbeh sleduje diabla Lucifera, ktorý v Los Angeles vedie nočný podnik a zoznamuje sa s detektívom z oddelenia vrážd.

Seriál vznikol na motívy komixovej predlohy a od roku 2016, kedy sa začalo jeho vysielanie, sa stal veľmi populárnym. Piata séria ponúkne 16 epizód a na Netflixe sa objaví až koncom augusta.

Immigration Nation

Netflix – 3. august

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Netflix vie ako trafiť klinec po hlavičke a podarilo sa mu to aj s najnovším dokumentárnym seriálom, ktorý sleduje imigrantov prichádzajúcich do USA za lepším životom a ako je s nimi zaobchádzané v ére prezidenta Donalda Trumpa.

Už podľa prvého traileru pôjde o náročné pozeranie, o ktorom je však dôležité diskutovať. Dokumentárny seriál sa natáčal v priebehu troch rokov a sleduje, ako sa status imigrantov v USA menil.

Pozrite si

Európski filmári chcú regulovať Netflix a Amazon Prime Video

Tiny Creatures

Netflix – 7. august

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Na začiatku augusta sa na Netflixe objaví aj ďalší zo série dokumentárnych seriálov zo sveta zvierat, ktoré sú na tejto platforme veľmi obľúbené. Vizuálne pôsobivé zábery sa tentokrát zamerajú na tie najmenšie zvieratá, ktoré na svoje prežitie využívajú rôzne schopnosti, aby sa vyhli väčším a nebezpečnejším predátorom.

Dokumentárny seriál nám ukáže niekoľko zvierat z rôznych kútov USA. Po Our Planet, Night on Earth: Shot in the Dark, Chasing Coral či Absurd Planet tak ide o ďalší zo zaujímavých dokumentárnych seriálov na Netflixe.

World’s Toughest Race

Amazon Prime – 14. august

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Reality šou v našom rebríčku častokrát nespomíname, no pri World’s Toughest Race sme urobili výnimku. Tímový závod, ktorý je zároveň bojom o prežitie na ostrove Fidži. Aby toho nebolo málo, televíznu šou bude moderovať odborník na prežitie v prírode Bear Grylls.

10-dielna reality šou ukáže preteky 66 tímov z 30 krajín po dobu 11 dní, v rámci ktorých sa musia dostať cez ostrov Fidži na bicykli, pešo či na člne a prejsť trasu dlhú 671 kilometrov. Už z prvých trailerov je jasné, že jednotlivé tímy si siahnu na pokraj svojich síl.

https://www.youtube.com/watch?v=o4rq5BZIni8&t=74s