Reklama

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v októbri 2023

Zdroj | Brandon ong
Michal Spiegel
Zdroj | Brandon ong
Zdroj | Brandon ong

Tento mesiac streamovacie služby pripravili viacero kvalitných filmov. Prinášame vám naše pravidelné odporúčania na 6 z nich.

1

Fair Play

13. október – Netflix

Povýšenie v hedžovom fonde, kde ide o krutý obchod, posunie vzťah mladého páru na okraj a hrozí, že rozvráti oveľa viac ako ich nedávne zasnúbenie. Film o rodových rozdieloch vo svete financií.

Obsah pokračuje pod reklamou
2

Race to the Summit

4. október – Netflix

Horolezci Ueli Steck a Dani Arnold súperia o rýchlostné rekordy na veľkých severných stenách švajčiarskych Álp. Ak sa bojíte výšok, tento dokumentárny film radšej vynechajte.

3

Silver Dollar Road

20. október – Amazon Prime Video

Jednu černošskú rodinu v Severnej Karolíne už desaťročia prenasledujú developeri, ktorí sa pokúšajú získať ich pozemok pri vode. Tento dokumentárny film poukazuje na spôsoby, akými sa právny systém využíva na obmedzovanie vlastníctva pôdy v černošskej komunite a ďalej prispieva k rasovým rozdielom.

4

The After

25. október – Netflix

V tomto intenzívnom krátkom filme smútiaci šofér naberie pasažiera, ktorý mu pomôže vyrovnať sa s minulosťou.

5

The Burial

13. október – Amazon Prime Video

Právnik pomáha majiteľovi pohrebného ústavu zachrániť jeho rodinný podnik pred korporátnym gigantom a odhaľuje zložitú sieť moci a nespravodlivosti. Film inšpirovaný skutočnými udalosťami.

6

The Pigeon Tunnel

20. október – AppltTV+

Rozsah šiestich desaťročí, keď svetoznámy spisovateľ John le Carré poskytuje svoj posledný a najosobnejší rozhovor, prerušovaný vzácnymi archívnymi zábermi a dramatickými anekdotami. Odohráva sa na pozadí búrlivej studenej vojny, ktorá presahuje až do súčasnosti.

Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.