Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v októbri 2021

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v októbri 2021
Zdroj | Apple TV+
Michal Spiegel
Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v októbri 2021
Zdroj | Apple TV+
Zdroj | Apple TV+

Polovica októbra je tu a s ňou aj náš pravidelný prehľad nových filmov na streamoch. Napriek množstvu nových hororov sú naše tipy zamerané aj na iné žánre.

Filmy vyberáme vždy z dostupných streamovacích služieb Amazon Prime Video, Apple TV+, HBO GO a Netflix.

V našich tipoch sa zameriavame na nové filmy, ktoré majú premiéru práve na streamovacích službách, prípadne mali premiéru iba na festivale či exkluzívne v nejakej krajine a následne sa objavili na streamovacej službe. Kinohity z predchádzajúcich mesiacov, ktoré sa napríklad častokrát objavujú na HBO GO preto do zoznamu nezaraďujeme.

Ku každému filmu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDb a ČSFD. Hodnotené sú iba filmy, ktoré už sú dostupné, prípadne filmy, ktoré už mali premiéru na festivaloch.

Zdroj | Pixabay
Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v októbri 2021

Blush

Apple TV+ – 1. október 2021 

IMDb – 7,7/10

ČSFD – 79 %

Najkratší film z nášho zoznamu, navyše animovaný. To je krátky film Blush, ktorý si stihnete pozrieť na Apple TV+ za 11 minút.

Film o astronautickom záhradníkovi, ktorý stroskotá na neobývanej planéte. Narazí však na návštevníčku, s ktorou začnú budovať nový život.

Fever Dream

Netflix – 13. október 2021 

IMDb – 5,3/10

ČSFD 

Predsa len si horor v rámci tohto takmer Halloweenskeho obdobia neodpustíme. Španielsko-chilský horor natočila režisérka Claudia Llosa podľa knižnej predlohy od Samanty Schweblin.

Nejde o prvoplánový horor, ale o psychologickú drámu, ktorá rozpracováva témy ako ekologická katastrofa, spirituálny svet a materstvo.

Pozrite si

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v septembri 2021

Hypnotic

Netflix – 27. október 2021 

IMDb 

ČSFD 

Ďalším zástupcom z hororového žánru je chystaný film Hypnotic, ktorý bude dostupný tesne pred Halloweenom. Hlavná postava Jenn cíti, že sa vo svojom živote nikam neposúva a preto vyhľadá tajomného hypnoterapeuta. Zisťuje však, že tento krok bude mať smrteľné dôsledky.

V hlavnej úlohe sa objavia Kate Siegel a Jason O’Mara. O réžiu sa postarala Suzanne Coote, pre ktorú ide o druhý horor pre Netflix.

My Name Is Pauli Murray

Amazon Prime Video – 1. október 2021 

IMDb – 6/10

ČSFD 

Právnička a aktivistka, na ktorú dejiny zabudli. Amazon Prime Video prichádza s príbehom Pauli Murray, ktorý inšpiroval aj známu sudkyňu R. B. Ginsburgovú v boji za rovnoprávnosť pohlaví a boj Thurgooda Marshalla za občianske práva.

Fascinujúci dokumentárny film o človeku, ktorý zasvätil svoj život boju za ženské práva.

Pozrite si

Aké hračky a autá je možné vidieť v poslednej Bondovke?

The Forgotten Battle

Netflix – 15. október 2021 

IMDb – 7,5/10

ČSFD 

Holandská vojnová dráma o bitke pri ústí Šeldy, ku ktorej došlo v roku 1944. Príbeh filmu rozpráva o britskom pilotovi lietadla, nacistickom vojakovi a odbojárke, ktorí majú rovnaký cieľ – slobodu.

Vo filme sa objaví aj známy herec Tom Felton, ktorého môžete poznať zo série Harry Potter.

The Guilty

Netflix – 1. október 2021 

IMDb – 6,3/10

ČSFD – 59 %

Americký remake úspešného dánskeho trileru z roku 2018 sleduje telefónneho operátora, ktorý sa snaží pomôcť volajúcej, ktorej ide o život. Konverzačný triler s prekvapivým koncom.

Napriek tomu, že americká verzia sa nevyrovná dánskemu originálu, herecké obsadenie je viac ako slušné – Jake Gyllenhaal, Ethan Hawke, Riley Keough, Peter Sarsgaard a Paul Dano.