Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v novembri 2021

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v novembri 2021
Zdroj | Netflix
Michal Spiegel
Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v novembri 2021
Zdroj | Netflix
Zdroj | Netflix

November prináša množstvo filmových noviniek a my sme pre vás opäť pripravili tohtomesačné odporúčania na top 6 filmov na streamovacích službách.

Filmy vyberáme vždy z dostupných streamovacích služieb Amazon Prime Video, Apple TV+, HBO GO a Netflix.

V našich tipoch sa zameriavame na nové filmy, ktoré majú premiéru práve na streamovacích službách, prípadne mali premiéru iba na festivale či exkluzívne v nejakej krajine a následne sa objavili na streamovacej službe. Kinohity z predchádzajúcich mesiacov, ktoré sa napríklad častokrát objavujú na HBO GO preto do zoznamu nezaraďujeme.

Ku každému filmu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDb a ČSFD. Hodnotené sú iba filmy, ktoré už sú dostupné, prípadne filmy, ktoré už mali premiéru na festivaloch.

7 Prisioneiros

Netflix – 11. november 2021 

IMDb – 7,2/10

ČSFD – 73 %

Brazílska dráma o 18-ročnom Matusovi, ktorý začne pracovať na skládke v São Paule. Okrem práce na skládke sa však dostane do nebezpečného sveta biznisu s pašovanými ľuďmi.

Film ponúkne zaujímavú sondu do života nižšej brazílskej vrstvy.

8-Bit Christmas

HBO GO – 24. november 2021 

IMDb 

ČSFD 

Na nastupujúcu vianočnú atmosféru sa môžete naladiť novou komédiou odohrávajúcou sa v Chicagu 80. rokov, kde bude pre väčšinu detí hlavným cieľom získať na Vianoce poslednú hernú konzolu – Nintendo.

Hlavnú úlohu si strihol výborný Neil Patrick Harris a celý film bude ladený do retro štýlu 80. rokov s množstvom referencií na popkultúru tej doby.

Finch

Apple TV+ – 5. november 2021 

IMDb – 7/10

ČSFD – 66 %

Sci-fi novinka na Apple TV+ ponúkne príbeh Fincha, muža, ktorý sa vydáva na cestu za nájdením nového domova v zničenom svete budúcnosti. So sebou má svojho verného psa a zrekonštruovaného robota.

Hlavnú úlohu Fincha stvárnil Tom Hanks a o hudobnú stránku sa postaral fenomenálny Gustavo Santaolalla.

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v novembri 2021

Red Notice

Netflix – 12. november 2021

IMDb – 6,5/10

ČSFD – 63 %

Najlepší expert FBI v oblasti správania zločincov a dvaja najslávnejší zlodeji na svete. Túto skupinu spojí odvážna lúpež za zlatými Kleopatrinými vajcami, kde nebude núdza o vtipné momenty a množstvo akcie. O réžiu sa postaral Rawson Marshall Thurber, ktorý už má na konte niekoľko vydarených komédií ako napríklad We’re the Millers a Dodgeball: A True Underdog Story.

Ide zároveň o najdrahší film, ktorý produkoval Netflix. Rozpočet bol okolo 200 miliónov dolárov. Pokiaľ chcete oddychovú akčnú komédiu plnú prehnaných scén a amerického humoru, potom si Red Notice nenechajte ujsť.

The Electrical Life of Louis Wain

Amazon Prime Video – 5. november 2021 

IMDb – 6,8/10

ČSFD – 72 %

Životopisný film o anglickom umelcovi Louisovi Wainovi, ktorý sa koncom 19. storočia preslávil svojimi maľbami sureálnych mačiek.

Benedict Cumberbatch a Claire Foy sú zárukou kvalitného filmu. O réžiu sa postaral Will Sharpe, ktorý má na konte scenáre k viacerým častiam seriálu Flowers.

Tick, tick…BOOM!

Netflix – 19. november 2021 

IMDb – 8,6/10

ČSFD

Film o nádejnom hudobnom skladateľovi, ktorý si žije život umelca v New Yorku a do toho rieši milostné vzťahy a priateľstvá.

Životopisná dráma s Andrewom Garfieldom v hlavnej úlohe. O réžiu sa postaral hudobný skladateľ Lin-Manuel Miranda, ktorý zložil hudbu aj napísal scenár k úspešnému muzikálu Hamilton.