Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v marci 2020

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v marci 2020
Zdroj | Netflix
Michal Spiegel
Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v marci 2020
Zdroj | Netflix
Zdroj | Netflix

Po článkoch o seriáloch sme si pre vás pripravili rozšírenie v podobe filmov, ktoré sa tento mesiac objavili alebo ešte len objavia na streamovacích službách.

V minulom roku sme spustili pravidelný článok o filmoch a seriáloch na streamovacích službách. Keďže počet streamovacích služieb a titulov rastie, rozhodli sme sa seriálový článok rozdeliť a zvlášť vám prinášať tipy na seriály a tipy na filmy.

Článok o filmoch bude taktiež vychádzať pravidelne každý mesiac. Tipy na seriály tak môžete čítať vždy prvý deň v mesiaci a tipy na filmy si môžete prečítať v polovici mesiaca.

V článku sa budeme snažiť zamerať na nové filmy, ktoré majú premiéru práve na streamovacích službách, prípadne mali premiéru iba na festivale či exkluzívne v nejakej krajine a následne sa objavili na streamovacej službe. Kinohity z predchádzajúcich mesiacov, ktoré sa napríklad častokrát objavujú na HBO GO preto do zoznamu nebudeme zaraďovať.

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v marci 2020

Do výberu sa budeme snažiť zaradiť tie najzaujímavejšie alebo najlepšie hodnotené filmy zo streamovacích služieb Netflix, HBO GO, Amazon Prime, Disney+ a Apple TV+. Služba Disney+ nie je zatiaľ oficiálne dostupná pre Slovensko, no napriek tomu budeme informovať o nových tituloch pre túto službu.

Ku každému filmu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDB, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba filmy, ktoré už sú dostupné, prípadne filmy, ktoré už mali premiéru na festivaloch.

Čo sa týka titulkov, pri Amazon Prime je slovenská/česká lokalizácia obmedzená, pri HBO GO je všetok obsah dostupný buď s českými titulkami, alebo aj s dabingom. Pri Apple TV+ je lokalizovaný všetok obsah a pri Netflixe sa situácia za posledné mesiace zmenila tak, že všetok originálny nový obsah má české titulky a väčšinou aj dabing.

Zdroj | Netflix

Blow The Man Down

Amazon Prime – 20. marec 

IMDB – 7,1/10

Rotten Tomatoes – 100 % (Tomato Meter)

ČSFD – N/A

Na streamovacej službe od Amazonu sa už o pár dní objaví čierna komédia o vražde, ktorú sa pokúsi ututlať skupina žien z malej rybárskej dedinky Easter Cove. Pokiaľ obľubujete film alebo seriál Fargo, potom určite nepremeškajte tento zaujímavý počin z dielne Amazon Prime.

O réžiu filmu sa postarala dvojica Bridget Savage Cole a Danielle Krudy a ide o ich filmový debut. Veríme, že si Amazon dal na filme záležať, keďže originálne filmy nevydáva často.

Go Karts

Netflix – 13. marec 

IMDB – 7,4/10

Rotten Tomatoes – 83 % (Tomato Meter)

ČSFD – N/A

Pokiaľ máte náladu skôr na oddychový rodinný film, potom je tu Netflix s filmom Go Karts. Ústrednou témou bude chlapec, ktorý chce vyhrať národný šampionát v pretekoch na motokárach. Miesto klasického závodného filmu, tak dostaneme bzučiace motokáry, ktoré oživia žáner bežných závodných filmov.

Recenzenti o filme hovoria zatiaľ skôr pozitívne a vraj sa dokonca dá film prirovnať k ikonickému Karate Kid, iba miesto karate sú tu motokárové preteky.

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať vo februári 2020

Lost Girls

Netflix – 13. marec 

IMDB – 6,2/10

Rotten Tomatoes – 63 % (Tomato Meter)

ČSFD – N/A

Mysteriózny triler o matke, ktorá sa snaží nájsť svoju stratenú dcéru. Film sa napriek častokrát spracovanej téme, inšpiroval skutočnou udalosťou. Okrem zmiznutia, film pracuje s témou vrážd a sexuálneho otroctva.

Napriek pútavému traileru, sú hodnotenia recenzentov skôr priemerné, no držia sa nad 60 %, takže určite stojí dať tomuto filmu šancu. Film natočila režisérka Liz Garbus, ktorá sa v minulosti venovala prevažne dokumentárnym filmom.

The Platform

Netflix – 20. marec 

IMDB – 7,2/10

Rotten Tomatoes – 82 % (Tomato Meter)

ČSFD – N/A

Predstavte si väzenie, v ktorej v každej cele je v strope a na zemi diera, cez ktorú vidíte do ciel nad vami a pod vami. Z horných poschodí sa spúšťa platforma s jedlom. Väzni z horných poschodí sa najedia lepšie než tí dole, ktorým ostanú iba zvyšky jedla. Jeden z väzňov chce toto status quo zmeniť, aby všetci väzni mali dostatok jedla.

Španielsky sci-fi triler s originálnym filozofickým námetom mal premiéru ešte minulý rok v krajine pôvodu, no až teraz sa dostáva na obrazovky Netflixu.

Pozrite si

15 najlepších dokumentárnych filmov na Netflixe

Ultras

Netflix – 10. marec 

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Talianska dráma spracováva zaujímavú tému futbalových fanúšikov Ultras z talianskeho Neapola. Člen Ultras, Sandro, prežil život plný násilia, bitiek a prehnaného fanatizmu. Na staré kolená má potrebu žiť normálny život, v ktorom by si chcel založiť rodinu.

Film spracováva okrem originálnej témy, aj konflikt osobných a spoločenských hodnôt. O réžiu sa postaral Francesco Lettieri, pre ktorého ide o prvý celovečerný debut.

Uncorked

Netflix – 27. marec 

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Ellijah má sen stať sa someliérom, no jeho otec má so synom iné plány. Chce, aby pokračoval v rodinnom podniku s grilovaným mäsom. Dráma rozoberajúca vzťah otca a syna doplnená o gastronomický zážitok nemôže dopadnúť zle.

O réžiu filmu sa postarala Prentice Penny, kalifornská režisérka, ktorá doteraz pracovala na seriáloch, takže ide o jej filmový debut. Opäť ide skôr o oddychový film ideálny na sobotný večer.