Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v máji 2022

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v máji 2022
Zdroj | Collider
Michal Spiegel
Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v máji 2022
Zdroj | Collider
Zdroj | Collider

Podobne ako pri májových seriáloch, aj filmy ponúknu bohatú ponuku na streamovacích službách Amazon Prime Video, Apple TV+, HBO Max a Netflixe.

Filmy vyberáme vždy z dostupných streamovacích služieb Amazon Prime Video, Apple TV+, HBO Max a Netflix.

Ku každému filmu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDb a ČSFD. Hodnotené sú iba filmy, ktoré už sú dostupné, prípadne filmy, ktoré už mali premiéru.

Along for the Ride

Netflix – 6. máj

IMDb 

ČSFD 

Máj je lásky čas a preto prinášame aj jeden tip na romantickú novinku z dielne Netflixu. Tá vyrozpráva príbeh Auden a Eliho a ich bezstarostnej letnej mladosti. Film bol natočený podľa knižnej predlohy od Sarah Dessen.

Cyber Hell: Exposing an Internet Horror

Netflix – 18. máj

IMDb 

ČSFD 

Dokumentárna tvorba z dielne Netflixu je väčšinou kvalitná. Platiť by to malo aj o novinke, ktorá sa zameriava na odvrátenú stránku chatovacích miestností v internetových zoznamkách. Kórejský dokument sa zameriava na odkrývanie sexuálnych zločinov na internete.

Hold Your Breath: The Ice Dive

Netflix – 3. máj 

IMDb 

ČSFD 

Netflix začiatkom mesiaca priniesol strhujúci dokumentárny film o Johanne Nordblad, žene, ktorá sa pokúsila prekonať svetový rekord vo vzdialenosti preplávanej pod zamrznutou vodnou hladinou na jeden nádych. Pokiaľ sa chcete trochu „schladiť“, určite dajte tomuto dokumentu šancu.

No Time to Die

HBO Max – 1. máj 

IMDb – 7,3/10

ČSFD – 76 % 

James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený odpočinok na Jamajke. Pokoj však netrvá dlho – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť zradnejšia, než sa na začiatku zdalo. Bond sa počas vyšetrovania dostane na stopu nevyspytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou.

Operation Mincemeat

Netflix – 11. máj

IMDb – 6,9/10

ČSFD 

Tohtomesačný veľkofilm na Netflixe vyrozpráva históriu dvoch spravodajských pracovníkov, ktorí sa rozhodnú využiť svoje schopnosti na prechytračenie nemeckých jednotiek počas druhej svetovej vojny. V hlavnej úlohe sa predstavia okrem iných aj Colin Firth a Matthew Macfadyen.

The Takedown

Netflix – 6. máj

IMDb 

ČSFD 

Pokiaľ skôr máte náladu na odľahčenú francúzsku komédiu z kriminálneho prostredia, potom dajte šancu akčnej novinke The Takedown alebo vo francúzskom originálne Loin du périph. O réžiu sa postaral oceňovaný Louis Leterrier a v hlavných úlohách sa objaví dvojica Omar Sy a Laurent Lafitte.