Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v júli 2021

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v júli 2021
Zdroj | Netflix
Michal Spiegel
Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v júli 2021
Zdroj | Netflix
Zdroj | Netflix

Je tu takmer polovica leta 2021 a s ňou aj náš pravidelný prehľad toho najzaujímavejšieho z filmov, ktoré sa objavili na streamovacích službách.

Filmy vyberáme vždy z dostupných streamovacích služieb Amazon Prime Video, Apple TV+, HBO GO a Netflix.

V našich tipoch sa zameriavame na nové filmy, ktoré majú premiéru práve na streamovacích službách, prípadne mali premiéru iba na festivale či exkluzívne v nejakej krajine a následne sa objavili na streamovacej službe. Kinohity z predchádzajúcich mesiacov, ktoré sa napríklad častokrát objavujú na HBO GO preto do zoznamu nezaraďujeme.

Zdroj | Pixabay

Ku každému filmu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDb, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba filmy, ktoré už sú dostupné, prípadne filmy, ktoré už mali premiéru na festivaloch.

Pokiaľ chcete tipy na seriály, neprehliadnite náš článok zo začiatku mesiaca.

Fear Sreet

Netflix – 2. júl 2021 (Part 1 – 1994), 9. júl 2021 (Part 2 – 1978), 16. júl 2021 (Part 3 – 1666)

IMDb – 6,2/10 (Part 1)

Rotten Tomatoes – 80 % (Tomato Meter), 64 (Audience Score) (Part 1)

ČSFD –  58 % (Part 1)

Prečo si leto nespestriť hororom alebo rovno tromi? Netflix počas júla vydáva filmovú trilógiu Fear Street natočenú podľa populárnej knižnej predlohy.

Horor ponúka v troch častiach mysteriózne príbehy z mestečka Shadyside. Prvý sa odohráva v roku 1994, druhý v roku 1978 a tretí v roku 1666.

https://www.youtube.com/watch?v=clZK2PqLWpI

Gunpowder Milkshake

Netflix – 14. júl 2021 

IMDb 

Rotten Tomatoes 

ČSFD 

Akčný film s výborným ženským hereckým obsadením. Karen Gillan, ktorú môžeme poznať z Avengers či Lana Headey z Game of Thrones hrajú matku s dcérou. Matka je však elitná vrahyňa a dcéra vyrastala v kruhu syndikátu vrahov.

Režisérka Cate Shortland má na konte úspešné filmy ako Black Widow, Berlínsky syndrom či Lore.

Jolt

Amazon Prime Video – 23. júl 2021 

IMDb 

Rotten Tomatoes 

ČSFD 

Kate Beckinsale v novej akčnej komédii, v ktorej si zahrá vyhadzovačku so sklonmi k násiliu. Na sebakontrolu jej pomáha vesta, ktorá jej v prípade potreby dáva elektrošoky, aby sa upokojila.

Po tom, čo zabijú muža, do ktorého sa zamiluje, vydáva sa na cestu za pomstou. Zároveň sa stáva hlavnou podozrivou v tejto vražde.

The Last Letter from your Love

Netflix – 23. júl 2021 

IMDb 

Rotten Tomatoes 

ČSFD 

Na Netflix už o pár dní dorazí aj romantická dráma, ktorá sa zameriava na dve časové línie – minulosť a súčasnosť. Ellie Haworth je ambiciózna novinárka, ktorá objaví tajné listy z roku 1965 a rozhodne sa odhaliť tajomstvo, ktoré sa za nimi skrýva.

V hlavných úlohách sa objavia Shailene Woodley a Felicity Jones a režisérkou je Augustine Frizzell, ktorá okrem iného natočila aj niekoľko epizód úspešného seriálu Euphoria.

The Tomorrow War

Netflix – 2. júl 2021 

IMDb – 6,7/10

Rotten Tomatoes – 54 % (Tomato Meter), 80 (Audience Score) 

ČSFD – 68 %

Pokiaľ máte náladu na sci-fi, potom je tu akčný veľkofilm o cestovateľoch v čase, ktorí cestujú z roku 2051, aby varovali ľudstvo pred prehrou vo vojne s mimozemšťanmi.

O réžiu sa postaral Chris McKay (LEGO Batman film) a v hlavných úlohách sa objavia hviezdy ako Chris Pratt, Yvonne Strahovski a fenomenálny J.K. Simmons.

Trollhunters: Rise of the Titans

Netflix – 21. júl 2021 

IMDb 

Rotten Tomatoes 

ČSFD 

Novinka od Dreamworks, v ktorej sa stretnú hrdinovia z animákov Trollhunters, 3Below a Wizards v epickom dobrodružstve, v ktorom musia bojovať proti Arcane Order.

Z dabingových hercov sa objaví Steven Yeun (The Walking Dead) či Alfred Molina (Spider-Man) a za režisérskou stoličkou Francisco Ruiz-Velasco, pre ktorého ide o celovečerný debut.