Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v apríli 2020

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v apríli 2020
Zdroj | HBO GO
Michal Spiegel
Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v apríli 2020
Zdroj | HBO GO
Zdroj | HBO GO

Máme tu polovicu mesiaca, čo znamená, že sme si pre vás pripravili ďalšie pravidelné tipy na filmy, ktoré sa objavili alebo objavia na streamovacích službách, ktoré stojí za to vidieť.

Tento mesiac je bohatý najmä na filmy od Netflixu, no jeden veľkofilm môžeme čakať aj na HBO GO a pár nových filmov pribudne aj na Disney+. Každý mesiac kontrolujeme všetky známe streamovacie služby vrátane Amazon Prime a Apple TV+.

V našich tipoch sa zameriavame na nové filmy, ktoré majú premiéru práve na streamovacích službách, prípadne mali premiéru iba na festivale či exkluzívne v nejakej krajine a následne sa objavili na streamovacej službe. Kinohity z predchádzajúcich mesiacov, ktoré sa napríklad častokrát objavujú na HBO GO preto do zoznamu nezaraďujeme.

Zdroj | HBO GO

Ku každému filmu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDB, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba filmy, ktoré už sú dostupné, prípadne filmy, ktoré už mali premiéru na festivaloch.

Čo sa týka titulkov, pri Amazon Prime je slovenská/česká lokalizácia obmedzená, pri HBO GO je všetok obsah dostupný buď s českými titulkami, alebo aj s dabingom. Pri Apple TV+ je lokalizovaný všetok obsah a pri Netflixe sa situácia za posledné mesiace zmenila tak, že všetok originálny nový obsah má české titulky a väčšinou aj dabing.

Pozrite si

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v marci 2020

Bad Education

HBO GO – 25. apríl 

IMDB – 7,3/10

Rotten Tomatoes – 89 % (Tomato Meter)

ČSFD – N/A

Po dlhej dobe tu máme veľkofilm z dielne HBO. Bad Education je film, ktorý sa inšpiroval skutočnou udalosťou finančnej sprenevery na americkej škole. Bad Education má kombinovať drámu a komédiu. O réžiu sa postaral nováčik Cory Finley a ide o jeho druhý film.

Hlavným lákadlom filmu je určite herecké obsadenie, ktorému dominuje hviezda filmovej série X-Men, austrálsky herec Hugh Jackman. Na HBO by sa mal film objaviť s českými titulkami aj dabingom.

https://www.youtube.com/watch?v=ZVffM3OZkH8

Dangerous Lies

Netflix – 30. apríl 

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Aj keď vo väčšine prípadov sú filmy od Netflixu pochybnej kvality, veríme, že novinka Dangerous Lies bude výnimkou. Po tom, čo hlavná hrdinka filmu, Katie Franklin, stratí zamestnanie servírky, začne sa starať ako opatrovateľka o staršieho muža v jeho veľkej Chicagskej vile. Po tom, čo muž zomrie a odkáže jej všetok svoj majetok vrátane domu, začína sa napínavý triler plný podvodov a nečakaných momentov, v ktorom pôjde o život.

V hlavnej úlohe sa objaví Camila Mendes, herečka z populárneho Netflix seriálu Riverdale a podľa prvých trailerov sa môžeme tešiť na skvelý psychologický triler.

Pozrite si

7 rodinných filmov na HBO GO a Netflixe, pri ktorých prídete na iné myšlienky

Elephant

Disney+ – 3. apríl 

IMDB – 6,9/10

Rotten Tomatoes – 74 % (Tomato Meter), 78 % (Audience Score)

ČSFD – N/A

Dokumentárny film z dielne streamovacej služby Disney+, ktorá stále nie je dostupná na Slovensku, prináša príbeh slona afrického Shani a jej mláďa Joma na ich ceste cez púšť Kalahari.

Okrem toho, že dokument sľubuje vizuálny zážitok, môžete sa tešiť aj na kvalitné nahovorenie rozprávačkou Meghan Markle a o hudbu sa postaral fenomenálny Ramin Djawadi, ktorý zložil hudbu k seriálom Game of Thrones a Westworld. O réžiu sa postaral Mark Linfield, ktorý už má na konte niekoľko kvalitných dokumentárnych filmov.

Extraction

Netflix – 24. apríl 

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

O poriadnu dávku akčnej zábavy sa postará film Extraction, v ktorom najatý žoldnier Tyler Rake dostane úlohu zachrániť syna uväzneného mafiánskeho bossa. Drahá výprava, výbuchy a samozrejme strieľanie a automobilové naháňačky. To všetko by mal mať nový film Extraction.

V hlavnej úlohe sa môžeme tešiť na Chrisa Hemswortha a tiež na známeho herca zo seriálu Stranger Things – Davida Harboura. O scenár sa postaral Joe Russo, ktorý režíroval posledných Avengerov.

Pozrite si

15 najlepších filmov na HBO GO, ktoré si môžete pozrieť aj s dabingom

Sergio

Netflix – 17. apríl 

IMDB – 6,8/10

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Dramatické spracovanie príbehu Sergia Vieriu de Mello, ktorý pracoval ako diplomat pre OSN, je veľkým lákadlom na Netflixe. Po tom, čo sa v Iraku začne invázia USA, posielajú Sergia riešiť situáciu do hlavného mesta Bagdad. Z pôvodne krátkeho zadania sa stáva najnáročnejšia misia jeho kariéry.

O réžiu sa postaral Greg Barker, ktorý sa doteraz venoval dokumentárnym vojnovým filmom. V hlavnej úlohe Sergia sa ukáže brazílsky herec Wagner Moura. Film by sa mal objaviť minimálne s českými titulkami už o pár dní na Netflixe.

Tigertail

Netflix – 10. apríl 

IMDB – 6,7/10

Rotten Tomatoes – 77 % (Tomato Meter), 72 % (Audience Score)

ČSFD – 64 %

Pokiaľ máte náladu na niečo ázijské, potom je tu Tigertail, dráma o vzťahu otca a dcéry, ktorí sa odcudzili. Film zároveň sleduje príbeh otca, ktorý si spomína na stratenú lásku svojho detstva a na cestu z Tchaj-wanu do USA. Téma migrácie, lásky a vzťahov je ideálnou voľbou na príjemný večer.

O réžiu sa postaral Alan Yang, pre ktorého ide o režisérsky debut. Za sebou však už má niekoľko scenárov k filmom a seriálom.

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v apríli 2020

Do nášho výberu sa nedostali všetky filmy, ktoré sa tento mesiac objavili alebo ešte len objavia na streamovacích službách. Za zmienku preto stoja ďalšie zaujímavé tituly, ktoré sa objavia na Netflixe ako napríklad komédia Love Wedding Repeat (10. apríl), francúzsky akčný krimi triler Earth and Blood (17. apríl), nemecká komédia Rising High (17. apríl), animovaná komédia Willoughbys (22. apríl) či originálny dokumentárny film Circus of Books (22. apríl).