Reklama

TOP 5 televízorov do 500 € nielen na sledovanie MS v hokeji 2022

Zdroj | Roberto Nickson
Stanislav Vinc
Zdroj | Roberto Nickson
Zdroj | Roberto Nickson

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2022 sa nezadržateľne blížia a pokiaľ pri ich príležitosti uvažujete o kúpe nového televízora, máme pre vás zopár tipov. Vybrali sme pre vás 5 modelov do 500 €, s ktorými posuniete domáce sledovanie zápasov, ale aj filmov, seriálov a hranie hier na novú úroveň.

Hisense 55A6G

Chcete pri výbere nového televízora dosiahnuť čo najlepší pomer cena/uhlopriečka? V tom prípade pre vás v našom výbere máme dva modely s až 55“ uhlopriečkou. Tým prvým je televízor Hisense 55A6G, ktorý kombinuje túto uhlopriečku so 4K UHD rozlíšením, Direct LED podsvietením a podporou Dolby Vision spolu so zvukovou technológiou DTS.

Zdroj | Hisense

Televízor síce beží na vlastnom operačnom systéme VIDAA U, no vo výbave mu nechýba podpora protokolu Chromecast, ktorý vám umožní prenášať obsah do televízora zo smartfónu, tabletu či počítača bezdrôtovo, ako ani set základných aplikácií vrátane Netflixu, YouTube, Antik TV, Lepšia.TV a mnoho ďalších.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

LG 55UP8000

Druhý „obor“ v našom výbere je od LG a okrem svojej uhlopriečky má potenciál zaujať aj LED podsvietením, samozrejme opäť v kombinácii so 4K UHD rozlíšením a podporou HDR. LG k týmto špecifikáciám pridáva aj vlastný režim Filmmaker Mode, ktorý vypne vyhladzovanie pohybu pre zabezpečenie prednesu filmu tak, ako bol pôvodne natočený.

Zdroj | LG

Televízor je postavený na operačnom systéme webOS, na ktorom spustíte prakticky všetky bežné televízne aplikácie od Netflixu cez YouTube, HBO Max až po SledovanieTV, Lepšia.TV či Apple TV+. Hráčov poteší aj špeciálna funkcia Game Optimizer, ktorá sa stará o redukovanie oneskorenia obrazu.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

Philips 43PUS7956

Tento model od Philipsu je síce oproti doterajším tipom menší, no vtiahnuť do deja vás dokáže rovnako dobre, ak nie ešte lepšie. Prečo? Odpoveďou je podsvietenie Ambilight, ktoré rozžiari okolie televízora rovnakými farbami, aké aktuálne vidíte na obrazovke. Že pri sledovaní bielo-bieleho hokeja Amblight nevynikne? Naopak, práve pri ňom si môžete podsvietenie prepnúť do režimu zástavy a našim hokejistom tak fandiť úplne novým spôsobom.

Zdroj | Philips

Philips 43PUS7956 so 4K UHD rozlíšením a 43“ uhlopriečkou poteší aj podporou HDR štandardov HDR10+ a Dolby Vision, čo po zvukovej stránke dopĺňa ozvučenie pod záštitou Dolby Atmos. Televízor okrem toho beží na operačnom systéme Android TV, takže doň nebudete mať problém nainštalovať prakticky akúkoľvek aplikáciu stvorenú pre televízne obrazovky.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

Samsung QE43Q67A

Ďalší 43“ model, ktorý ponúka opäť niečo navyše – tentokrát technológiu QLED s Edge LED podsvietením, ktorá má oproti LCD televízorom ponúkať výrazne bohatšie farby a vyšší jas. V prípade modelu Samsung QE43Q67A sa k tomu pridáva aj funkcia Motion Xcelerator, ktorá zabezpečuje plynulý obraz pri sledovaní obsahu, ale aj hraní hier.

Zdroj | Samsung

Televízor si poradí aj s HDR10+ obsahom a prakticky všetkými populárnymi multimediálnymi aplikáciami vrátane Netflixu, YouTube, HBO Max, Skylink Live či Magio GO a mnoho ďalších, ktoré bežia na operačnom systéme Tizen. Daný model podporuje aj zrkadlenie obrazu zo smartfónov Samsung Galaxy, ako aj zariadení od Apple prostredníctvom funkcie Apple AirPlay.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

TCL 50P725

Ak hľadáte zlatý veľkostný stred medzi doterajšími tipmi, zapáčiť sa vám môže TCL 50P725 s 50“ uhlopriečkou obrazu, 4K UHD rozlíšením a Direct LED podsvietením s podporou 10-bitovej hĺbky farieb, formátom Dolby Vision či priestorovým ozvučením Dolby Atmos. Navyše, aj on beží na operačnom systéme Android TV, čo značí podporu všetkých aplikácií, ako aj dostupnosť hlasového ovládania.

TCL do tohto modelu osadilo technológiu Motion Clarity, ktorá sa má postarať o plynulosť a ostrosť obrazu, ako aj špeciálny režim Game Master, ktorý sa prostredníctvom HDMI 2.1 pripojenia postará o minimálnu odozvu obrazu.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.