Reklama

Top 10 hier roka, ktoré ešte stihnete kúpiť pod stromček

Zdroj | Sony
Michal Spiegel
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Rok 2021 napriek lockdownu a oneskorenému vývoju priniesol viacero kvalitných videoherných titulov. My sme pre vás urobili výber 10 najlepších, ktoré ešte stihnete kúpiť na Vianoce.

Ďalšie rady a tipy na produkty aj z iných oblastí nájdete v našej vianočnej sekcii Tipy na Vianoce.

Výhodou videohier je, že sa dajú kúpiť a stiahnuť online. Pokiaľ už nestíhate obchody alebo sa bojíte, že vám darček nestihnú doručiť, riešením je priamy digitálny nákup hry.

Zdroj | Xbox

Na čo myslieť pred kúpou videohry?

  • Pred kúpou si zistíte, na akú konzolu hru kupujete (PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S, Nintendo Switch alebo jednoducho na PC);
  • Rozhodnite sa pre ten správny žáner. Závodná hra asi hráča, ktorý obľubuje stratégie baviť nebude;
  • Podľa veku hráča vyberajte aj hru (každý titul má na obale vekové odporučenie);
  • Miesto hry môžete kúpiť aj kredit na internetový obchod, kde si hráč sám vyberie, čo je preňho najlepšie (PlayStation Store), prípadne službu predplatného, ktorá mu umožní hrať online a tiež sťahovať rôzne tituly zadarmo;
  • Ceny hier sa pohybujú od 10 € do 70 €. Nové hry kúpite od 50 € vyššie.
Zdroj | Luis Villasmil

10 najlepších hier pod tohtoročný vianočný stromček

V našom zozname sme sa zamerali na aktuálne hry, ktoré vyšli tento rok a ktoré v svetových rebríčkoch dosahovali vysoké hodnotenia. Niektoré tituly z nášho zoznamu sme mali možnosť aj hrať a recenzovať a pokiaľ recenzia dopadla dobre, hra určite nebude v zozname chýbať.

Snažili sme sa vybrať hry, ktoré sú rôznych žánrov, takže tu nájdete zastúpenie zo závodných hier, behačiek, strielačiek či RPG titulov.

Taktiež sme sa snažili vyberať hry, ktoré sú dostupné pre súčasné generácie konzol a to či už multi-platformovo alebo ako exkluzivity.

Zdroj | Sony

Alan Wake Remastered

Výborná hororová hra z roku 2010 sa tento rok vrátila v remastrovanej edícií s dvomi datadiskami. Pokiaľ chcete darovať hru osobe, ktorá sa rada bojí, toto bude skvelou voľbou. Atmosférický titul, v ktorom hrá primárnu úlohu svetlo ponúka originálne herné mechaniky, množstvo popkultúrnych odkazov a pútavý príbeh rozprávaný formou epizód ako seriál. Alan Wake sleduje príbeh rovnomenného autora románov, ktorý sa pokúša odhaliť tajomstvo zmiznutia svojej manželky počas ich spoločnej dovolenky v malom mestečku Bright Falls.

Far Cry 6

6. pokračovanie úspešnej FPS série Far Cry nás zoberie do sveta ovládaného diktátorom, ktorého si zahral perfektný herec Giancarlo Esposito, ktorého môžete poznať zo seriálu Breaking Bad. Tentokrát je príbeh zasadený na karibský ostrov, ktorý pripomína Kubu. Hra získala v recenziách nadpriemerné hodnotenia najmä vďaka výbornému gameplayu, atmosfére a prepracovaným postavám.

Forza Horizon 5

Ak si chcete zahrať najlepšiu a najkrajšiu závodnú hru, aká tento rok vyšla, odpoveď je jasná – Forza Horizon 5. Tentokrát sa Forza festival prenesie do slnečného Mexika, kde si budete užívať nádherné západy slnka nad závodnými trasami či detailné blato pri džungľových pretekoch. Tešiť sa tiež môžete na licencované vozidlá a vynikajúci soundtrack.

Ghost of Tsushima Director’s Cut

Minulý rok vyšla skvelá exkluzivita na PlayStation – Ghost of Tsushima. Tento rok sme sa dočkali Director’s Cut edície s množstvom vylepšení a pridaného obsahu vrátane multiplayeru. Originálne zasadenie do samurajského sveta, množstvo akcie, nádherné grafické spracovanie a kvalitná hrateľnosť robia z tohto titulu jednu z najlepších hier tohto roka.

Halo Infinite

Halo Infinite od štúdia 343 Industries nás prenieslo do ďalšej kapitoly príbehu Master Chiefa spolu s novými hernými mechanikami, vo väčších bitkách a v úplne novom šate. Xbox exkluzivita ponúka kvalitnú kampaň a tiež multiplayer. Nechýba výborná hudba, ktorá je znakom celej série.

It Takes Two

Jednoznačne najoriginálnejšia hra z nášho zoznamu. Hra, ktorú si užijete ideálne s partnerom alebo s kamarátom ponúka výbornú kooperáciu pre dvoch, kde budete musieť riešiť logické úlohy a prekonávať rôzne prekážky ako dvojica handrových bábik, na ktoré sa premenili rozhádaní rodičia, ktorí sa chystajú sa rozviesť.

Mass Effect Legendary

Viac ako 100 hodín hrateľnosti, vynikajúci príbeh a jedna z najlepších RPG sérií, aké kedy vyšli. To je Mass Effect, ktorého trilógia vyšla tento rok vo vynovenom šate a s množstvom doplnkového obsahu. Pokiaľ máte radi kvalitné sci-fi, potom vám tento titul môžeme jednoznačne odporučiť. Za tie roky je stále aktuálny a s novými vylepšeniami nebudete mať pocit, že hráte pôvodom staršiu hru.

Ratchet & Clank: Rift Apart

Exkluzivita na PlayStation 5, tentokrát vhodná aj pre mladších hráčov. Platformová hopsačka Ratched & Clank sa vrátila v novej časti, kde cestujete medzi rôznymi svetmi a dimenziami. Práve nový Ratchet & Clank ukazuje potenciál konzoly PlayStation 5, keďže naplno využíva funkcionalitu ovládača DualSense a tiež vďaka plynulému prechodu rôznymi dimenziami ukazuje jej výkon.

Resident Evil: Village

Kultová hororová séria sa tento rok rozrástla už o 8. diel. Tentokrát nás zavedie do dediny, nad ktorou sa týči strašidelný hrad. Okrem klasických zombies, sa tentokrát budete musieť vysporiadať aj s upírmi a lykanmi. Okrem výborného grafického spracovania, sa môžete tešiť na kvalitnú strašidelnú atmosféru a tiež novinku v podobe pohľadu z prvej osoby.

Super Mario 3D World + Bowser’s Fury

Čo by to bol za zoznam najlepších hier bez kráľa behačiek – Super Maria. Ten tento rok vyšiel v špeciálnom vydaní s dvomi hrami – klasickou i novodobou v otvorenom svete. Obe ponúkajú výbornú hrateľnosť, množstvo zábavných levelov a tiež co-op pre 2 až 4 hráčov s rôznymi postavami. Pokiaľ hľadáte ideálny darček pre majiteľa konzoly Nintendo Switch, toto je ideálnou voľbou.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.