Reklama

Tomuto sa povie ľudové auto, a navyše ešte elektrické!

Zdroj | VinFast
Richard Pliešovský
Zdroj | VinFast
Zdroj | VinFast

Elektromobily sa nevyrábajú len najvyspelejších krajinách sveta. Príkladom je Vietnam, ktorý už niekoľko rokov reprezentuje výrobca VinFast. Najnovší model cieli na motoristov, ktorí majú hlboko do vrecka.

Ide o VF3, ktorý sa netají veľkými ambíciami. VinFast dúfa, že sa jeho elektromobil stane „národným autom“ Vietnamskej socialistickej republiky. O čo ide?

Zdroj | VinFast
Obsah pokračuje pod reklamou

Zrejme neviete, že VinFast bola (veľmi) krátko treťou najhodnotnejšou automobilkou na svete, keď jeho trhová hodnota v auguste 2023 prekonala General Motors a Ford. Teraz sa borí s nízkymi predajmi, cena akcií klesla z 82,35 dolárov pod 4 doláre. Fiaskom sa stala aj expanzia do USA. Teraz vsádza na svoj najmenší model, elektrické mini-SUV, ktorého cena začína na 9 200 dolároch.

Pozrite si

Aké je elektrické SUV z Vietnamu? Kúpiť si ho môžete aj bez batérie

VF3 je navrhnutý špeciálne pre vietnamské, ale i ďalšie ázijské trhy. Automobilka od neho očakáva lepšie predaje než mali predchádzajúce modely, ktoré boli určené hlavne na export do západných krajín.

Elektromobil je dlhý 3 100 mm, šírku a výšku má 1 600 mm, čo sú naozaj mini rozmery, ale na druhej strane sa s ním bude lepšie manévrovať v úzkych uličkách v Ázii. Dodávame, že VF3 je vozidlo pre 5 osôb.

Zdroj | VinFast

VinFast si dal za cieľ predať 20 000 kusov vo Vietname, prvé dodávky sa spustia už v auguste. VF3 sa predáva na webstránke Shopee, záloha je v prepočte 2 000 dolárov. Spoločnosť tvrdí, že o kúpu auta počas prvých troch dní požiadalo viac ako 27 000 motoristov, objednávky sa spustili 13. mája.

VF3 sa začne predávať ešte tento rok na Filipínach, do Indonézie, Thajska, ako i Európy a USA dorazí toto ázijské mini-SUV v priebehu budúceho roka. Kto túži jazdiť v lacnom a nezvyčajnom elektromobile, má dobrý tip.

Zdroj | VinFast

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.