Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

TomTom Start2: druhá generácia navigácie pre začiatočníkov

TomTom Start2: druhá generácia navigácie pre začiatočníkov
Imrich Maťo
TomTom Start2: druhá generácia navigácie pre začiatočníkov

Ste technický antitalent? Máte strach z používania GPS navigácie? Zahoďte zbytočné obavy, je tu tá pravá navigácia pre začiatočníkov. TomTom Start2, to je druhá generácia GPS navigácie, prioritne určenej pre začiatočníkov, alebo technicky menej zdatných používateľov. A pritom je tak malá, že ju schováte aj do vrecka.

TomTom Start2

Test navigácie TomTom Start sme uverejnili v časopise NAVIBOX 4 a o jej valentínskej edícii sme písali v tomto článku. Teraz prichádza na rad jej druhá generácia, ktorá je tak isto užívateľsky veľmi jednoduchá a svojimi drobnými rozmermi (94 x 81 x 20 mm) a prijateľnou hmotnosťou (125 g) umožňuje ľahké prenášanie. Samozrejmosťou je veľmi praktický, čiastočne integrovaný držiak EasyPort a špeciálne pre tento rad navigácií vytvorené farebné vymeniteľné kryty StartSkins. Jednoduché menu navigácie TomTom Start2 na 3,5” displeji obsahuje iba dve tlačidlá, Naplánovať trasu a Prehliadať mapu. Navigácia nevyžaduje žiadnu inštaláciu a v znamení hesla „Plug & Go“ ju stačí iba pripojiť a spustiť. Ani radu navigácií Start nechýba známe „tomtomovské“ IQ Routes, využívajúce historicky namerané rýchlosti na cestách pre výpočet najrýchlejšej trasy do cieľa kedykoľvek počas dňa a Map Share, umožňujúce šoférom vykonávať opravy vo svojich mapách a bezplatne využívať tisíce mapových opráv ostatných používateľov.

TomTom Start2

Avšak čím je nová GPS navigácia TomTom Start2 odlišná od svojej predchodkyne? Je to nová funkčná výbava. Tú zahŕňa veľmi užitočné Navádzanie do jazdných pruhov, ktoré uľahčuje navigáciu cez zložité križovatky. Ako vieme, táto funkcia prehľadne signalizuje vodičovi, do ktorého jazdného pruhu sa má zaradiť, aby čo najjednoduchšie absolvoval prejazd tou-ktorou križovatkou. Druhou novinkou Start2 je plná kompatibilita s dopravnou službou RDS-TMC, ktorá šoféra informuje o aktuálnej dopravnej situácii, zápchach, nehodách a odhadovanom meškaní a dokáže tiež naplánovať náhradnú trasu. Vyžaduje však dopravný prijímač RDS-TMC a predplatené služby RDS-TMC. U nás ale túto dopravnú službu zatiaľ nevyužijeme. Navigácia TomTom Start2 je dostupná v dvoch verziách, s regionálnou mapou za cca 132 € a s mapou Európy a predplatenou službou aktualizácie máp na 2 roky za cca 175 €.