Reklama

TomTom GO 40, GO 50 a GO 60 - doživotné mapy a nové funkcie

Marek Šimunek

Trojica noviniek od spoločnosti TomTom nesie názvy GO 40, GO 50 a GO 60. Pravdepodobne už tušíte, že základným rozdielom tejto trojice je uhlopriečka displeja. TomTom Go 40 ponúkne 4“ displej, GO 50 o jeden palec navyše a TomTom GO 60 samozrejme 6“ displej. Nová trojica však nechce bojovať len uhlopriečkami, ale hlavne funkciami. Ku každej novej navigácii TomTom GO teda používatelia získajú doživotné aktualizácie máp.

TomTom GO 40

Okrem toho však prinášajú nové navigácie TomTom aj niekoľko funkcií, ktoré sa majú pomôcť najmä v tom, aby sa vodič vždy do cieľa dostal čo najrýchlejšie a vyhol sa všetkým obmedzeniam, ktoré ho môžu cestou stretnúť. V trojici navigácii TomTom GO teda nájdete funkciu TomTom Traffic, ktorá prináša informácie o obmedzeniach v reálnom čase a možnosť čerpania údajov z iPhonu, alebo Android smartfónu. Traffic overview umožňuje vodičom vidieť reálny prehľad o aktuálnej dopravnej situácii na plánovanej trase, pričom nechýba ani možnosť priblíženia si úsekov trasy.

Traffic detail umožní detailný pohľad na úseky s nehodami, prípadne zistiť, ktoré všetky cesty sú postihnuté nehodou, vrátane času, ktorý v kolónach strávite. Traffic jam alert vás detailne upozorní na zápchy, vrátane miesta kde začínajú a končia. Samozrejme nechýba ani funkcia pre vypočítanie alternatívnej trasy, či detailné informácie o čase príchodu vzhľadom na obmedzenia počas cesty. To kedy a za akú cenu môžeme novinky očakávať na našom trhu spoločnosť TomTom neuviedla.

TomTom GO 40

Foto: TomTom

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.