Reklama

Tomáš Kucharik - Aké sú riziká WhatsAppu, Messengeru či Signalu? | TECHTALKS

TECHBOX

Zamýšľali ste sa niekedy nad bezpečnosťou vašej mobilnej komunikácie? Práve o bezpečnosti nielen komunikačných aplikácií sme sa rozprávali v najnovšom vydaní TECHTALKS.

Naše pozvanie prijal Tomáš Kucharik, CEO Ardaco a expert na bezpečnosť mobilnej komunikácie. Stojí za aplikáciou a systémom Silentel, ktorý je dokonca certifikovaný NATO.

Všetky komunikačné aplikácie deklarujú, že sú bezpečné, lebo používajú end-to-end šifrovanie. Dá sa tomu naozaj veriť? Kde sú reálne ukladané správy a multimédiá, ktoré posielame? Čo všetko dokáže útočník vytiahnuť z napadnutého telefónu? Práve na tieto otázky nám odpovedal Tomáš Kucharik z Ardaco.

Obsah pokračuje pod reklamou

V rozhovore sme sa rozprávali aj o hlavných výzvach a rizikách spojených s bezpečnou komunikáciou na Slovensku, a to vrátane ministrov a štátnych predstaviteľov. Samozejme sme nevynechali aplikáciu a systém Silentel, ktorý vyvíja práve spoločnosť Ardaco. Okrem toho, že je má certifikáciu NATO, je na trhu je už od roku 2006, teda fungovala ešte v dobách pred samotnými smartfónmi.

V našom rozhovore sa dozviete, v čom sa Silentel líši od známych aplikácií, ktoré všetci denne používame. Rovnako si povieme o najnovšej verzii a funkciách, ktoré pre Silentel pribudli. Pozrite si náš TECHTALKS s hosťom Tomášom Kucharikom, CEO Ardaco a expertom na bezpečnosť mobilnej komunikácie a moderátorom Romanom Calíkom, CEO TECHBOX.

TECHTALKS by TECHBOX, už aj s najnovším dielom, nájdete aj na Apple Podcastoch či Google Podcasts. Samozrejmosťou je Spotify, no nechýbajú ani ďalšie obľúbené platformy ako Pocket CastsRadioPublicBreaker Anchor. Môžete si tak vybrať podľa aplikácie, ktorú najradšej na podcasty používate.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.