Reklama

Titulom najtenší smartfón sveta sa odteraz môže pýšiť Gionee Elife S5.5!

Marek Šimunek

Možno ste o spoločnosti Gionee nikdy nepočuli, nebojte sa, určite nie ste sami. Práve Gionee však na domácom čínskom trhu predstavila svoj najnovší smartfón, ktorý nesie označenie Elife S5.5. Číslo v jeho názve v tomto prípade neznamená uhlopriečku displeja, ale hrúbku tejto novinky. Tá totiž dosahuje hodnotu 5,5 milimetra, vďaka čomu sa môže Gionee Elife S5.5 právom pýšiť titulom najtenšieho smartfónu sveta. Svojou hodnotou prekonal rekordmana, ktorým bol Vivo X3 od spoločnosti BBK. Otázne je, či už takéto preteky za najtenším smartfónom nemajú vplyv aj na komfort ovládania. Takto tenký smartfón sa už budete báť nosiť vo vrecku nohavíc, aby ste ho nezlomili.

Gionee Elife S5.5

Gionee Elife S5.5 okrem tenkého tela ponúka 5“ Super AMOLED displej s rozlíšením 1 080 x 1 920 pixlov (Full HD) a podľa zverejnenej tlačovej správy by mal disponovať dokonca osemjadrovým procesorom (4 + 4 jadrá) s taktom 1,7 GHz. Operačná pamäť má kapacitu 2 GB a integrovaná 16 GB. O tom, či Elife S5.5 disponuje aj slotom pre microSD karty výrobca neinformuje. Operačným systémom novinky je AMIGO OS 2.0, ktorý je upravenou verziou Google Android 4.2. Hlavný fotoaparát ponúkne rozlíšenie 13 Mpx a predná webkamera 5 Mpx. V takto tenkom tele nie je veľa miesta na poriadnu batériu a tak si budú majitelia Elife S5.5 vystačiť s kapacitou 2 300 mAh, čo by ale podľa spoločnosti Gionee mala byť dostatočná hodnota na to, aby Elife S5.5 bez problémov zvládol jeden deň používania aj so zapnutým 3G modulom.

Gionee Elife S5.5

Konektivita okrem Wi-Fi a Bluetooth 4.0 zahŕňa aj microUSB konektor s funkciou OTG. Najtenší smartfón sveta by sa mal v nasledujúcich týždňoch objaviť na domácom čínskom trhu za cenu na úrovni 370 USD. V priebehu druhého kvartálu sa dostane aj do 40-tich krajín na celom svete, Slovensko ale medzi nimi nehľadajte.

Gionee Elife S5.5

Foto: Gionee

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.