Reklama

TIPA AWARDS 2010: najlepšie produkty pre náročnejších užívateľov

Števo Porubský

Vo včerajšom článku sme vám predstavili najlepšie foto a video produkty pre nenáročných užívateľov podľa asociácie TIPA, teda tých, ktorí sa fotografovaniu venujú možno len na dovolenkách a rodinných oslavách. Dnes vás zoznámime s ocenenými výrobkami asociáciu TIPA, ktoré sú určené pre náročnejších používateľov.

TIPA Trophy 

Ocenenia asociácie TIPA (Technical Image Press Association) je už 20 rokov jedným z najprestížnejších ocenení v oblasti fotografovania. Ocenenia sú volené 28 členmi z 9 európskych krajín a Kanady, Južnej Afriky a USA. V XX. ročníku bolo opäť vyhlásených 40 najlepších produktov a doplnkov spojených s fotografovaním. Za najlepšie produkty pre náročnejších užívateľov boli zvolené tieto:

Canon EOS 550D

Canon EOS 550D: najlepšia zrkadlovka pre pokročilých

Cenu TIPA Award pre rok 2010 si vyslúžila aj najnovšia zrkadlovka spoločnosti Canon, o ktorej sme už čo-to popísali po jej predstavení vo februári tohto roka. Model EOS 550D patrí medzi najlepšie zrkadlovky pre pokročilých aj vďaka 18 Mpx CMOS čipu veľkosti APS-C, procesoru DIGIC 4 či možnosti natáčania Full HD videa. Viac o ocenenej novinke sa dozviete v našom článku. Cena za set s objektívom 18-55 mm sa pohybuje od 750 €.

 Fujifilm FinePix HS10

Fujifilm FinePix HS10: najlepší ultrazoom

Aj o tejto novinke sme vás už informovali začiatkom februára tohto roka. Špičkový ultrazoom patrí svojou výbavou skutočne k špičke, čo dokazuje nielen kvalitným 10,3 Mpx čipom, ale aj 30-násobným optickým priblížením či množstvom extra funkcií, ktoré konkurencia neponúka vôbec. Kompletné informácie a fotogalériu nájdete v samostatnom článku. Tento špičkový ultrazoom kúpite od cca 390 €.

 Panasonic Lumix DMC-G2

Panasonic Lumix DMC-G2: najlepší kompaktný systém pre pokročilých

Hoci je Olympus PEN E-PL1 výborne vybaveným kompaktom s vymeniteľnými objektívmi, ocenenie TIPA pre pokročilejších užívateľov si vyslúžil práve model od Panasonicu. Postavený na systéme 4/3 (Micro Four Thirds) ponúka 12,1 MPx snímač a výrobca pridal elektronický hľadáčik s vysokým rozlíšením. Samozrejmosťou je množstvo funkcií, no zaujímavé je, že ponúka len HD video. Čerešničkou na torte je využitie dotykového výklopného displeja. Viac informácií nájdete v článku z marca tohto roka. Cena novinky nebola ešte stanovená.

 Leica M9

Leica M9: najlepší prestížny fotoaparát

Do sekcie fotoaparátov pre pokročilých užívateľov môžeme zaradiť aj novinku z dielne nemeckého výrobcu Leica, hoci cenou patrí niekde úplne inam. Tento retro kompakt s vymeniteľnými objektívmi ponúka nielen dokonalý dizajn, ale aj špičkovú funkčnosť. Novinka je osadená Full frame (!) CCD čipom s rozlíšením 18 Mpx, ponúka optický priehľadový hľadáčik, podporu SDHC pamäťových kariet a množstvo vylepšení oproti pôvodnému modelu M8. Bajonet je kompatibilný so staršími objektívmi Leica M a je naviac vybavený optickým prídavným zariadením pre rozpoznanie objektívu. Cena tejto lahôdky je však viac ako extrémna. Cenovka za telo sa pohybuje nad hranicou 5 000 €!

TIPA Awards

V najbližších dňoch vám predstavíme aj ďalšie ocenené produkty asociáciou TIPA, preto sledujte TECHBOX.sk a dozviete sa viac.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.