Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

TIP: Ako využiť tablet na prácu, štúdium s deťmi i rodinnú zábavu?

TIP: Ako využiť tablet na prácu, štúdium s deťmi i rodinnú zábavu?
TECHBOX
TIP: Ako využiť tablet na prácu, štúdium s deťmi i rodinnú zábavu?

Aj keď by sa mohlo zdať, že tablety majú svoju najväčšiu slávu za sebou, v skutočnosti je pravdou opak. Najnovšie tablety totiž toho dokážu oveľa viac, ako kedykoľvek predtým a my sme sa o tom presvedčili počas týždňa, kedy sa stal súčasťou našej každodennej rutiny najnovší Samsung Galaxy Tab S7+.

Tablety boli v začiatkoch často nelichotivo popisované ako „prerastené smartfóny“ a tento stereotyp je s nimi často spájaný aj dnes. V skutočnosti však majú dnešné tablety skôr ako k smartfónom oveľa bližšie k počítačom a notebookom. Vlastne, v mnohých smeroch ich hravo prekonávajú.

O tom, že využitie tabletov nezačína a nekončí iba pri pasívnej zábave, sme sa v redakcii rozhodli presvedčiť pomocou novej série tabletov Samsung Galaxy Tab S7, v našom prípade za asistencie prémiovejšieho modelu Galaxy Tab S7+. Pozrite sa, ako sa nám tento tablet osvedčil pri práci, štúdiu, zábave a aj pri aktívnom víkendovom oddychu.

Zbohom, ranný stres

Pokojný štart do nového dňa nemusí byť žiadne sci-fi a to aj v prípade, že okrem seba počas neho musíte vychystať aj vaše ratolesti. S tabletom v ruke, si popri pití rannej kávy, môžete okrem prečítania najnovších správ pozrieť aj predpoveď počasia a aktuálnu dopravnú situáciu vo vašom meste cez aplikácie Waze alebo Mapy Google.

Ak máte, ako my, ráno po ruke tablet Samsung Galaxy Tab S7/S7+, po zistení ako sa máte obliecť a ktorým úsekom sa radšej počas cesty do práce a do školy radšej vyhnúť, môžete siahnuť aj po šikovnom pere S Pen. S ním sa totiž tablet mení na digitálny zoznam úloh, z ktorého si môžete pomocou pera odškrtávať ranné povinnosti spolu s deťmi, od umytia zubov, cez nakŕmenie domácich miláčikov, až po zbalenie školskej tašky.

Pokiaľ vás počas dňa čaká viacero úloh, pomocou pera S Pen ich môžete písať do poznámkovej aplikácie tak, akoby ste písali na papier. Verte, že s krasopisom si nemusíte robiť starosti. Inteligentný softvér rozpozná každý jeden ťah digitálnym perom a vy medzitým vďaka obnovovacej frekvencii 120 Hz a vernej zvukovej imitácii reálneho pera naozaj zabudnete, že nepíšete na papier, ale na novší kúsok z rodiny tabletov Galaxy Tab.

Keď nadíde čas vyraziť, tablet môžete pokojne zobrať so sebou. V tomto prípade sa nám pri prenášaní tabletu Samsung Galaxy Tab S7+ osvedčil originálny obal Book Cover Keyboard, ktorý slúži nielen na ochranu tabletu, ale aj vášho zdravia. Jeho povrch je totiž pokrytý antibakteriálnou vrstvou, čo pri súčasnom septembrovom návrate „do starých koľají“ padne perfektne vhod.

Pripravený aj na serióznu prácu

Či už vás pracovné povinnosti zavedú do kancelárie, kaviarne alebo zostávate doma, spomínaný Book Cover Keyboard sa vám bude kdekoľvek pri práci určite hodiť. Kompaktná fyzická klávesnica v spojení s touchpadom v spodnej časti obalu je totiž stvorená na písanie dlhších textov, vybavovanie mailov a v podstate na pohodlnú prácu na akomkoľvek projekte, v akomkoľvek prostredí.

Práca na tablete s operačným systémom Android môže znieť bizarne a neprakticky, no dnes už sa toho nemusíte vôbec báť. V prípade nových tabletov od Samsungu sa totiž stačí pomocou klávesovej skratky prepnúť do sekundárneho používateľského prostredia Samsung DeX a váš tablet sa rázom premení na pracovný nástroj s klasickou spodnou lištou, plochou s ikonami a oknami aplikácií, ako to dobre poznáte z počítačov a notebookov.

Čas na oddych

Život však toho ponúka viac, ako len prácu alebo štúdium. Poobede tabletom Samsung Galaxy S7 a S7+ vďaka batériám s kapacitou 8 000 až 10 900 mAh stále nedochádza dych a ich výkonný hardvér je tak pripravený zamakať, kým si vy oddýchnete. Ak hovoríme o výkonnom hardvéri, reč je o najnovšej platforme Qualcomm Snapdragon 865+ s 8-jadrovým procesorom, ktorý len tak ľahko niečo nezaskočí.

Kým počas dňa vám tento hardvér zabezpečí plynulú prácu s náročnými aplikáciami a médiami, v čase oddychu sa Samsung Galaxy Tab S7+ môže premeniť na herný počítač alebo konzolu. My sme si to s ním naozaj naplno užili. S deťmi si tak môžete na tablete vychutnať najnovšie herné tituly pri najvyšších grafických nastaveniach.

Samozrejmosťou je možnosť pripojenia herného ovládača, ktorý sa bude vám a vašim deťom hodiť napríklad aj v hre Fortnite dostupnej v digitálnom obchode Galaxy Store. Čerešničkou na torte tohto audiovizuálneho zážitku je kvalitný zvuk, ktorý zabezpečujú štyri výkonné reproduktory AKG s podporou technológie Dolby Atmos, ktorá má pod palcom priestorové ozvučenie.

Priestor 11“ uhlopriečky LTPS LCD obrazovky modelu Galaxy Tab S7 alebo nami používanej 12,4“ uhlopriečky Super AMOLED obrazovky modelu Galaxy Tab S7+ si budete s deťmi určite pochvaľovať aj pri robení domácich úloh a práci na školských projektoch. Ako ste sa už iste v predchádzajúcich riadkoch presvedčili, čítanie povinnej literatúry, vypĺňanie cvičení či písanie eseje je vďaka dotykovej obrazovke, peru S Pen a fyzickej klávesnici s touchpadom jednoducho hračka a vlastne aj zábava.

Parťák na víkend

A čo program na víkend? Tam využitie tabletu nekončí, práve naopak. Začína napríklad pri spoločnom rodinnom plánovaní výletu pomocou mapových aplikácií, ktoré si vďaka prítomnosti GPS modulu môžete preniesť rovno do auta vo forme navigácie s ohromnou uhlopriečkou.

Ak však navigáciu počas jazdy nepotrebujete, tablet môže zabaviť vaše ratolesti na zadnom sedadle napríklad rozprávkami a hrami, ktorých sa napríklad do tabletov Samsung Galaxy Tab S7/S7+ vďaka ich internej pamäti s kapacitou 128 GB a možnosti jej rozšírenia pomocou microSD karty zmestí až-až, spolu s pútavým obsahom na večer pre vás.

Zabudnúť samozrejme nemôžeme ani na fotoaparáty, ktoré sú aj v tabletoch z roka na rok čoraz schopnejšie. Predný 8 Mpx fotoaparát v prípade nových tabletov od Samsungu je ako stvorený na to, aby ste mohli zostať v kontakte s vašimi blízkymi aj na diaľku. Duálny fotoaparát na zadnej strane sa zas perfektne hodí na zachytenie dôležitých momentiek, ale aj na tvorbu profesionálne vyzerajúcich portrétov pomocou režimu Dynamické zaostrenie.

Pri voľbe tabletu s podporou LTE, teda s možnosťou pripojenia k mobilným sietiam sa vám bude tablet hodiť aj pri spoločnom spoznávaní miest, pamiatok alebo prírody. V prípade  Samsung Galaxy Tab S7+ sa nám v tomto smere perfektne osvedčila funkcia Bixby Vision, ktorá dokáže priamo v prostredí fotoaparátu rozpoznávať rastliny, zvieratá, budovy a dokonca aj prekladať texty z viacerých svetových jazykov rovno do slovenčiny.

Ak by vám napokon pri víkendovom oddychu nevyšlo počasie, v kruhu rodiny sa môžete zabaviť aj pomocou pera S Pen. Aplikáciu na ručné písanie poznámok môžete výmenou virtuálnej ceruzky a pera za virtuálnu fixku a štetec rázom premeniť na plátno pripravené na vzájomné kreslenie zábavných portrétov a karikatúr alebo na aj na hranie starej známej hry Šarády v digitálnej forme.

Napokon, fantázii sa medze nekladú, Samsung Galaxy Tab S7 a S7+ sú naopak tabletmi, ktoré sú pre kreativitu priamo stvorené. Budeme preto veľmi radi, ak nám do komentára pod týmto článkom napíšete, ako by ste nové tablety využili na prácu, štúdium alebo oddych vy a o skvelé nápady na ich využitie sa týmto spôsobom podelili nielen s nami, ale aj s ďalšími čitateľmi.

Na príprave článku sme spolupracovali so spoločnosťou Samsung.

Zdroj