Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tim Cook z Apple vlastní kryptomeny, Bitcoin aj Ethereum

Tim Cook z Apple vlastní kryptomeny, Bitcoin aj Ethereum
Zdroj | Apple
Jakub Kraľovanský
Tim Cook z Apple vlastní kryptomeny, Bitcoin aj Ethereum
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Tento týždeň kryptomenovým svetom zarezonovalo najmä jedno oznámenie, či skôr interview. V hlavnej úlohe bol Tim Cook, CEO spoločnosti Apple, ktorý uverejnil niekoľko zaujímavých informácií nielen o financiách spoločnosti Apple, ale takisto aj o svojich vlastných. No a čo konkrétne povedal a prečo sa to v kryptomenovom svete vo veľkom riešilo? Aj to sa dozviete už v nasledujúcich riadkoch.

Tim Cook vlastní BTC a ETH

V utorkovom rozhovore pre DealBrook počas Online Summitu usporiadanom New York Times, bolo Timovi Cookovi položených niekoľko otázok, ktoré boli spojené s kryptomenami. Počas daného interview napríklad Tim Cook povedal, že on sám vlastní nejaký bitcoin a ethereum.

„O kryptomeny sa nejaký čas už zaujímam. Pozeral som si o tom celkom dosť. Myslím si, že je to celkom zaujímavé.“

Zdroj | Apple

Apple sa ale do kryptosveta nechystá

Samozrejme, že ihneď dodal, že toto nie je investičná rada a že na základe toho sa musia investori aj správať. Bitcoin aj Ethereum sa tak určite nachádzajú v portfóliu Tima Cooka, ktorý tiež povedal, že z jeho pohľadu ide najmä o diverzifikáciu jeho portfólia. Rovnako aj dodal, že práve kvôli týmto (a iným dôvodom) sa zatiaľ Apple nechystá na vstup do kryptomenového sveta. Vylúčil tak, že by Apple nasledoval také spoločnosti ako Tesla a MicroStrategy.

Podľa jeho vyjadrení sa aktuálne Apple nechystá investovať do kryptomien žiadne zo svojich hotovostných rezerv. No a tých má Apple viac ako dosť, keďže by aktuálne mala táto spoločnosť sedieť približne na 200 miliardách dolárov, pri celkovej hodnote tejto spoločnosti viac ako 2,4 bilióna dolárov. Cook tiež povedal, že Apple nebude ponúkať platobnú možnosť prostredníctvom kryptomien.

„Nie je to niečo, čo sa nachádza v našich najbližších plánoch. Nemyslím si, že ľudia nakupujú akcie spoločnosti Apple kvôli tomu, aby boli vystavení kryptomenám. Ak ich chcú nakúpiť, môžu investovať priamo do kryptomien prostredníctvom iných prostriedkov.“

Zdroj | Apple

Discord ide inou cestou

Úplne iný prístup sa evidentne rozhodla teraz zaujať platforma Discord. Tá práve včera zverejnila prostredníctvom svojho CEO veľmi zaujímavú „neoverenú“ novinku. CEO Discordu, Jason Citron, zverejnil,  že táto platforma môže čoskoro implementovať služby peňaženky MetaMask do svojej ponuky.

Ak by sa tak stalo, tak by používatelia tejto platformy, ktorých je viac ako 150 miliónov, mohli posielať kryptomeny (najmä Ethereum a ERC-20 tokeny) priamo na Discorde. Tento krok ale rozdeľuje komunitu za touto platformou. Zatiaľ čo niekoľko používateľov poukázalo na to, že kvôli tomuto kroku budú končiť svoje subskripcie pre Discord Nitro, tak množstvo z nich tento krok pochválilo.

Integrácia rôznych kryptomenových riešení by mohla priniesť Discordu výhodu oproti iným chatovacím platformám či sociálnym sieťam. Navyše, je všeobecne známe, že Discord je jednou z najviac využívaných platforiem zo strany gamerov (rovnako ako Twitch), ktorí sú často veľmi naklonení práve kryptomenám.

Viac sa o tomto kroku zatiaľ nevie, keďže Jason Citron zatiaľ nezverejnil viac detailov o tom, kedy a či vôbec k takémuto kroku dôjde. Discord sa tak na rozdiel od Applu skutočne pozerá na to, ako by mohli byť kryptomeny implementované do ich spoločnosti.

Zdroj | Business Insider