Reklama

Tile má konečne nové produkty, ktoré zaujmú širšie publikum

Zdroj | Tile
Števo Porubský
Zdroj | Tile
Zdroj | Tile

Spoločnosť Tile, ktorá vyrába rovnomenné prívesky na kľúče, ktoré vždy strácate, predstavila nové produkty. Aj tie sú založené na lokalizácii pomocou Bluetooth, no vďaka ich variabilite využitia si môžu nájsť podstatne viac majiteľov.

Zdroj | Tile

Tile Slim

K príveskom na kľúče sa pridáva tenký plátok vo veľkosti kreditnej karty s názvom Slim. Využitie je podľa veľkosti aj názvu jasné – trackovenie peňaženky. Slim, čo znamená tenký, ale taký tenký nie je, hoci výrobca tvrdí, že má hrúbku iba dvoch kreditiek. Presná hrúbka je pritom 2,4 mm, čo sú takmer 4 kreditné karty, nie dve. Možno v USA majú 2x hrubšie ako u nás…

Zdroj | Tile

Batéria má zvládnuť fungovať 3 roky. Dosah Bluetooth modulu vo vnútri má byť vyše 60 metrov. Tri dierky na karte sú vlastne otvorom pre reproduktor. Tile Slim je možné na diaľku zobudiť. Aj napriek tomu je Slim odolný voči vode. Cena jedného Tile Slim je necelých 30 dolárov.

https://www.youtube.com/watch?v=cxNMC5RnesE

Tile Sticker

Tile Sticker je celkom iný. Nehrá sa na tenké zariadenie, ale na čo najmenšie. Vďaka tomu a lepiacej spodnej časti ho je možné pripevniť prakticky kdeľkovek, vrátane elektroniky, bicykla či skateboardu. Využitie si nájde prakticky v akomkoľvek športe či cestovaní. Prekvapivo, aj Tile Sticker má reproduktor. Rozmery sú príjemných 27 x 7,3 mm.

Zdroj | Tile

Plusom Tile Sticker je aj odolnosť voči vode. Batéria má podľa Tile zvládnuť 3 roky bez výmeny. Dosah Bluetooth v otvorenom priestore má byť 46 metrov. Dvojica nálepiek Tile Sticker bude v predaji za necelých 40 dolárov. Táto cena je však bez daní.

https://www.youtube.com/watch?v=7u-MumxLOyg

Okrem novej dvojice ale Tile vypešilo aj existujúce prívesky Pro a Mate. Majú nový dizajn a hlavne dosah. Tile Mate má dosah cez 60 metrov, Tile Pro až takmer 122 metrov. Cena Pro verzie je takmer 35 dolárov, menší Mate stojí necelých 25 dolárov. Vynovené modely nie sú vodeodolné, odolávajú iba postriekaniu vodou.

Zariadenia Tile nemajú GPS modul, ale iba Bluetooth, s pomocou ktorého je v prípade dosahu signálu vyhľadať Tile zariadenie podľa intenzity signálu. Malým plusom ostáva, že cez Tile komunitu používateľov je teoreticky možné nájsť stratené (ukradnuté) Tile zariadenie.

https://www.youtube.com/watch?v=ELmviE-1bao

https://www.youtube.com/watch?v=zYCsn7S6RH8

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.