Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

TikTok prekonal Facebook, stal sa najsťahovanejšou appkou za rok 2020

TikTok prekonal Facebook, stal sa najsťahovanejšou appkou za rok 2020
Zdroj | helloimnik
Stanislav Vinc
TikTok prekonal Facebook, stal sa najsťahovanejšou appkou za rok 2020
Zdroj | helloimnik
Zdroj | helloimnik

Čínska sociálna sieť TikTok sa nedala zastaviť ani hrozbami zo strany Spojených štátov a v priebehu roka 2020 sa prepracovala na vrchol rebríčka najsťahovanejších aplikácií pre smartfóny. Prekonala aj Facebook, ktorý bol v oblasti mobilnej zábavy a sociálnych sietí dlhodobým lídrom.

TikTok si odškrtáva jeden úspech za druhým, zatiaľ čo kalifornský gigant musí hľadať kľučky, ako ho dobehnúť. Len pred mesiacom analýza portálu Sensor Tower ukázala, že TikTok sa stal prvou mobilnou aplikáciou, ktorej sa podarilo prekonať hranicu 3 miliárd stiahnutí a teraz jej úspech potvrdzuje už aj analýza App Annie.

Celosvetový prieskum sťahovania mobilných aplikácií za rok 2020 ukazuje, že čínska sociálna sieť TikTok sa stala najsťahovanejšou aplikáciou roka a za tri roky od jej globálneho spustenia prekonala Facebook, WhatsApp, Instagram aj Facebook Messenger. Oproti roku 2019 si polepšila o štyri priečky.

Zdroj | Nikkei

Medziročne si v rebríčku polepšila aj ruská četovacia aplikácia Telegram zameraná na šifrovanú komunikáciu a bohaté funkcie rozhovorov. O priečku vyššie sa dostal aj americký Snapchat, o dve čínska videoplatforma Likee a do prvej desiatky sa tentokrát prepracoval už aj Pinterest. Twitter si naopak pohoršil a tentokrát uzatvára rebríček prvej desiatky pre zmenu práve on.

Pod masívny nárast popularity sociálnej siete TikTok sa nepochybne podpísala aj pandémia koronavírusu, ktorá vytvorila platformám pre sledovanie zábavného obsahu ideálne podmienky pre rast.

Na americkom trhu sa z rovnakého dôvodu darilo aplikácii Discord zameranej na online komunikáciu herných komunít, ktorá poskočila z 12. priečky až na 7. Podobne sa na chvost prvej desiatky až zo 14. miesta dostala aplikácia Google Duo slúžiaca na videohovory naprieč rôznymi platformami.

Zdroj | Nikkei
Zdroj