Reklama

Tieto smart okuliare fotia a podporujú četbota GPT-4o

Zdroj | Solos
Richard Pliešovský
Zdroj | Solos
Zdroj | Solos

Smart okuliare od Mety majú zaujímavého a zrejme prvého naozajstného konkurenta. Ide o Solos AirGo Vision, ktoré prinášajú moderné funkcie použiteľné v reálnom živote.

Vypĺňajú medzeru, ktorá sa na trhu vytvorila. Ide o prvé okuliare spoločnosti, ktoré majú vstavaný fotoaparát, no okrem toho využívajú model OpenAI GPT-4o AI na rozpoznávanie objektov a odpovedanie na otázky o tom, čo je v zábere.

Zdroj | Solos
Obsah pokračuje pod reklamou

Solos AirGo Vision budú podporovať aj modely Gemini od Google a Claude AI od Anthropic, čo používateľom poskytne väčšiu flexibilitu ako ponukajú okuliare Ray-Ban Meta. Pri využívaní smart funkcií sa ich majiteľ musí spoliehať na hlasové príkazy, okuliare totiž nemajú vstavaný displej. Výrobca používa LED diódy, ktoré upozornia na prichádzajúce hovory alebo nové správy.

Okuliare majú na pravom ráme dotykový senzor, môžete si ním meniť hlasitoť reproduktora. Bližšie ku sklám majú Solos AirGo Vision virtuálne tlačidlo. Okuliare sú odolné voči striekajúcej vode (stupeň krytia IP67), takže si ich môžete vziať bez problémov k moru, alebo ku bazénu.

Okuliare sa nabíjajú cez USB-C port. Na jedno nabitie vydržia 10 hodín streamovania hudby, alebo 7 hodín telefonovania. Umelá inteligencia si poradí aj s prekladom v reálnom čase. Okuliare nájdu využitie aj pri športovaní, kondičné ciele pomôže dosiahnuť Solos Coach, ktorý synchronizuje cvičenia a plány s aplikáciou Solos AirGo.

Veľkou výhodou okuliarí je, že podobne ako ostatné modely značky, podporujú jedinečný systém výmenných rámov spoločnosti, ktorý umožňuje prepínať medzi rôznymi štýlmi rámu. Solos už teraz má široké portfólio dizajnov. Ďalšie rámy stoja zhruba od 100 €.

Cena Solos AirGo Vision začína na 187,99 €, základný model však nemá fotoaparát. Predávať by sa mali začať začať ešte tento mesiac.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.