Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tieto slúchadlá vám za 800 USD dovolia zabudnúť na 3,5 mm audio konektor

Tieto slúchadlá vám za 800 USD dovolia zabudnúť na 3,5 mm audio konektor
Zdroj | Audeze
Marek Šimunek
Tieto slúchadlá vám za 800 USD dovolia zabudnúť na 3,5 mm audio konektor
Zdroj | Audeze
Zdroj | Audeze

Internetom začali kolovať rôzne „overené“ informácie o tom, že Apple v prípade pripravovaného nástupcu iPhonu 6S úplne vynechá 3,5 mm audio konektor. Vraj by to mala byť daň za ešte tenšie telo. To, či to je možné a správne necháme na vás, isté však je, že už v súčasnosti existuje niekoľko modelov slúchadiel, ktoré namiesto štandardného 3,5 mm audio konektora využívajú Apple Lightning konektor.

https://youtu.be/csEtfaYSj5M
Pozrite si

CES 2015 | Philips Fidelio NC1L majú Lightning konektor a potlačanie hluku

Inak tomu nie je ani v prípade nových slúchadiel Audeze EL-8 Titanium, ktoré sa začali predávať v Apple Store. Prvá vec, ktorá vás určite zaujme je ich cena. Ešte stále je pomerne málo ľudí, ktorí budú ochotní zaplatiť za slúchadlá 799,95 USD. Čo teda za svoje peniaze dostanete?

Zdroj | Audeze

Tešiť sa samozrejme môžete na kvalitné spracovanie a luxusné materiály, ako napríklad kožené náušníky s pamäťovou penou. O kvalitný zvuk sa postarajú 100 mm magneto-planárne meniče schopné pracovať na frekvenciách od 10 Hz do 50 kHz. Impedancia slúchadiel je pritom 30 Ohm.

Zdroj | Audeze

Samozrejme, najväčšou novinkou v prípade slúchadiel Audeze EL-8 Titanium je spôsob ich pripojenia k iPhonu. Namiesto štandardného 3,5 mm konektora sa totiž pripájajú pomocou Lightning konektora. V tomto prípade sa však nejedná o obyčajný Lightning konektor, tento má totiž v sebe integrovaný zosilňovač, digitálny procesor a 28-bitový DAC prevodník.

Táto kombinácia je prísľubom skutočne dobrého hudobného zážitku. Okrem toho nájdete na kábli samozrejme trojicu tlačidiel pre ovládanie prehrávania a integrovaný mikrofón. To preto, ak by ste si chceli so slúchadlami Audeze EL-8 Titanium zatelefonovať, prípadne niečo povedať Siri.

Zdroj