Reklama
  • #iOS
  • 4 min.
  • 28.7.2014

Tieto 3 aplikácie umožnia sledovať dlhodobo spotrebu a náklady auta

Marek Šimunek

Ak patríte k ľudom, ktorí si radi zapisujú dlhodobú spotrebu svojich tátošov, určite oceníte naše dnešnú trojicu aplikácií, ktoré využijete nielen na sledovanie spotreby vášho vozového parku, ale aj na sledovanie nákladov na vaše auto.

Palubný počítač je super vec, veď okamžite vidíte, aká je vaša spotreba a v prípade potreby môžete hneď prispôsobiť svoj štýl jazdy. Každé ušetrené deci pohonných hmôt totiž znižuje vaše náklady na dopravu. Čo však ak chcete vedieť dlhodobú spotrebu, prípadne náklady na servis a údržbu vášho auta, alebo dokonca niekoľkých áut?

Spotreba aplikácie

Road Trip

Road Trip patrí k najlepším aplikáciám na sledovanie spotreby a nákladov aj viacerých áut. Aplikácia je dostupná v Lite verzii, ktorá je zadarmo a v platenej verzii, ktorá stojí 4,49 €. Je to pomerne dosť, ale v dlhodobom používaní sa nám práve aplikácia Road Trip osvedčila. Lite verzia ponúka možnosť evidovania spotreby jedného vozidla, možnosť zadávania neúplných tankovaní, ako aj prehľadný štatistický graf so zobrazením vývoja cien pohonných hmôt a dlhodobej spotreby.

Road Trip

Ak však chcete používať aplikáciu naplno určite zvážte investíciu do plnej verzie. Získate v nej navyše podporu niekoľkých áut súčasne, automatický prevod zahraničnej meny, korekcie vzdialeností pre neštandardné pneumatiky, sledovanie spotreby a výdavkov pre výlety. Samozrejmosťou je sledovanie servisných nákladov, ktoré si môžete sami upraviť podľa potreby. Poteší však aj možnosť nastavenia si pripomienky k jednotlivým servisným úkonom, takže sa nestane, že zabudnete na výmenu oleja, alebo iné servisné úkony. Road Trip navyše vo svojej platenej verzii podporuje zálohovanie a synchronizovanie údajov pomocou Dropboxu, alebo ich export vo formáte CSV.

STIAHNITE SI aplikáciu Road Trip v App Store

Hodnotenie: 9/10

Veľkosť: 2,9 MB

Cena: 4,49 € (0,00 € Lite verzia)

 

Spotreba.sk

Spotreba.sk je podobne ako predchádzajúca aplikácia určená na sledovanie spotreby a prevádzkových nákladov vášho auta. V tomto prípade sa však jedná o slovenskú službu, takže ak je pre vás problémom anglický jazyk, poteší vás Spotreba.sk lokalizáciou do nášho jazyka. Okrem aplikácie pre iOS a Android ponúka dokonca aj pohodlnú možnosť zadávania údajov pomocou internetovej stránky. Vynikajúca je možnosť synchronizácie údajov medzi jednotlivými zariadeniami, vďaka kontu na internetovej stránke www.spotreba.sk. Bohužiaľ synchronizácia často nefunguje automaticky a je nutné ju vykonávať manuálne.

Spotreba.sk

Aplikácia Spotreba.sk však okrem možnosti evidencie spotreby a servisných nákladov umožňuje aj evidenciu jázd autom, pričom samozrejme nechýba ich delenie na súkromné a pracovné cesty. Nechýba dokonca ani možnosť dáta zdielať so známymi pre dodatočnú analýzu dát. Aplikácia Spotreba.sk je vynikajúcou alternatívou, ktorej musíme vytknúť iba občasné problémy so synchronizáciou údajov.

STIAHNITE SI aplikáciu Spotreba.sk v App Store

Hodnotenie: 8/10

Veľkosť: 24,7 MB

Cena: 0,00 €

 

Gas Cubby

Poslednou aplikáciou dnešnej trojice venovanej spotrebe a servisným nákladom áut je Gas Cubby. V tomto prípade sa jedná o veľmi obľúbenú aplikáciu na sledovanie výdajov a spotreby. Ponúka všetky potrebné funkcie, ako je zadávanie jednotlivých tankovaní, či servisných úkonov, vrátane možnosti nastavenia pripomienky pre opakujúce sa servisné úkony, ktoré si môžete upraviť tiež podľa vlastných potrieb. Samozrejmosťou je možnosť pridania si niekoľkých áut súčasne, takže budete mať prehľad o všetkých autách vo vašej rodine.

Gas Cubby

Okrem spotreby a nákladov môžete mať v aplikácii uložené aj všetky údaje o aute, ako je evidenčné číslo, výrobné číslo, číslo poistky a údaje, ktoré sa vám môžu kedykoľvek hodiť. Nedostatkom Gas Cubby je chýbajúca synchronizácia, ktorú nahrádza len možnosť exportu údajov do CSV. Exportované údaje následne môžete odoslať emailom. Aplikácia Gas Cubby je platená, ale pred jej kúpou si môžete všetky funkcie vyskúšať v skúšobnej verzii, ktorá vám ponúkne všetky možnosti, s obmedzením na štyri zadané údaje.

STIAHNITE SI aplikáciu Gas Cubby v App Store

Hodnotenie: 7/10

Veľkosť: 7,5 MB

Cena: 1,79 € (0,00 € skúšobná verzia)

Foto: TECHBOX, iTunes

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.