Reklama

TI-Nspire CX: Grafická kalkulačka s 3D a Wi-Fi?

Dominik Fúsek

Americká spoločnosť Texas Instruments je známa aj výrobou mobilných procesorov a čipov (Texas Instruments OMAP 5: 4-jadrový procesor v mobile?!), najmä na amerických univerzitách ju však poznajú aj ako producenta vedeckých a grafických kalkulačiek. Najnovším prírastkom do širokej rodiny TI kalkulačiek je Nspire CX, ktorá príjemne prekvapí bohatou výbavou.

TI-Nspire CX

Kalkulačka Nspire CX vyzerá skutočne monštrózne. V hornej časti prednej steny sa nachádza farebný 3,2“ displej s QVGA rozlíšením a schopnosťou zobraziť 65 536 farieb. Pod ním sú rozmiestnené systémové tlačidlá vrátane smerového prvku. V strede si svoje miesto našli číslice a funkcie, pod nimi plná klávesnica. Podľa vzoru súčasných smartfónov, ktorým sa kalkulačka v mnohom podobá, je novinka veľmi tenká. Jej najväčšie prednosti sa však skrývajú vo vnútri. Bez problémov prevedie základné aj zložitejšie výpočty, ktoré môžete dopĺňať o svoje komentáre.

TI-Nspire CX

Novinkou je podpora trojrozmerného vykresľovania grafov funkcií, ktoré si môžete uložiť ako obrázok do 100 MB pamäte. Vďaka 64 MB RAM sú všetky výpočty bleskové, veľký farebný displej zasa zabezpečí prehľadné a kvalitné zobrazenie grafov. V novom Nspire OS 3.0 sú obsiahnuté aj funkcie pre spojenie s učiteľským počítačom cez Wi-Fi, čo sa rozhodne hodí. 1 060 mAh batéria je nabíjateľná, čo je takisto veľkou prednosťou. Pomerne vysoká je však cena, v prepočte asi 120 €. Navyše, dnes už môžu pokročilú kalkulačku nahradiť smartfóny, avšak pohodlie ich ovládania je kvôli chýbajúcim fyzickým tlačidlám na podstatne nižšej úrovni.

TI-Nspire CX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.