Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ThingMaker 3D – bude populárnou detskou 3D tlačiarňou?

ThingMaker 3D – bude populárnou detskou 3D tlačiarňou?
Zdroj | ThingMaker
Terézia Miková
ThingMaker 3D – bude populárnou detskou 3D tlačiarňou?
Zdroj | ThingMaker
Zdroj | ThingMaker

V pondelok sa oficiálne rozbehol pred predaj kreatívnej hračky pre deti – ThingMaker 3D. Pod záštitou Mattel bol víkend pred začiatkom pred predaja prezentovaný v New Yorku. Predošlý víkend sa totiž v tomto meste konal NYC Toy Fair.

Zdroj | ThingMaker

Znovuzrodený produkt zo 60-tych rokov?

ThingMaker 3D je oživením podobnej hračky z 60-tych rokov. V súčasnosti je však v plnej miere závislý na moderných technológiách. ThingMaker 3D je priestorovou tlačiarňou využívajúcou digitálne technológie a polymérové vlákna.

ThingMaker je bezpečný pre deti

ThingMaker dáva deťom a rodinám príležitosť k tvorivému času strávenému pri výrobe vlastných hračiek. Produkt je určený pre deti. Mattel sa pri detskom používateľovi zameral aj na zvýšenie bezpečnosti produktu.

ThingMaker rovnako, ako ostatné tlačiarne podobného druhu pracuje s plastovým vláknom, ktoré sa pri použití zohrieva na taviacu teplotu. Pri rôznych polymérových materiáloch je rôzna teplota topenia.

Práve preto je dôležitým zabezpečením ThingMaker ochrana pred popálením. Navyše, pod produktovou značkou ThingMaker bude možné zakúpiť aj jednotlivé kotúče s tlačovým materiálom – v rôznych farbách.

Zdroj | ThingMaker
Pozrite si

3Doodler už aj pre najmladších

Pri vrstvovom tlačení ThingMaker používa hlavicu, ktorá je pri samotnom procese horúcou časťou prístroja. Kvôli bezpečnosti detí sa po ukončení tlačového procesu hlavica zasunie do vnútra prístroja.

Týmto opatrením je zamedzený  kontakt horúcich častí prístroja s detskými rukami. Tlač prebieha priamo v stroji, ktorý je zabezpečený priehľadným otvárateľným krytom.

Počas samotnej tlače je však vnútro stroja – kde prebieha tlač – automaticky zamknutá. Počas tlače je zamedzená akákoľvek priama manipulácia s tlačeným produktom alebo vnútrom tlačiarne.

https://www.youtube.com/watch?v=bIOW8_JudFI

Modely cez aplikáciu ThingMaker Design

Tlačiareň ThingMaker je synchronizovaná s vašim tabletom – samotná tlač je zadávaná z aplikácie ThingMaker Design. Aplikácia je vyvinutá v spolupráci s Autodesk.

Aké ponúka možnosti? V pracovnom prostredí aplikácie máte k dispozícii knižnicu, v ktorej sa nachádza množstvo tvarov. Z jednotlivých častí môžete poskladať objekt podľa vašej fantázie. Vytvarovaný objekt si môžete ďalej prispôsobiť.

Zdroj | ThingMaker

Objektu môžete priradiť rôzne farby. Farebnosť vašej hračky je obmedzená len dostupnosťou vláken. Taktiež môžete prispôsobovať textúru objektov a polohu.

Aplikácia ThingMaker Design je dostupná pre operačné systémy Android 4.2+ a iOS. Najefektívnejšia spolupráca v rámci iOS je možná pri použití iPhone 5 + alebo iPad Retina.

Zatiaľ budete môcť pomocou ThingMaker 3D vytlačiť rôzne bábiky, rozprávkové bytosti a doplnky – prstene, prívesky a pod. Mattel plánuje v budúcnosti rozširovať knižnicu ponúkaných tvarov, ktoré je možné vytlačiť.

Zdroj | ThingMaker

Ak vás ThingMaker očaril natoľko, že si ho chcete pred objednať, môžete tak urobiť prostredníctvom Amazon. Momentálna cena produktu v pred predaji je 299,99$ – v prepočte približne 270€. Oficiálna distribúcia produktu začne 15.októbra tohto roku.

Pozrite si

Stanú sa z našich ratolestí profesionálni tlačiari?

Pod podmienkou, že sa stanete nadšencom ThingMaker, sa môžete stať oficiálnym členom ThingMaker Print Parliament. Výhodou členstva v tomto zoskupení je dostupnosť aktualizácií tlačiarne ThingMaker 3D, najnovšieho obsahu aplikácie ThingMaker Design a dostupnosť ostatných ponúk ThingMaker 3D Studios.

ThingMaker 3D nie je jediným produktom 3D tlačiarne zameraným na detského používateľa. Vzhľadom však na stabilné postavenie výrobcu hračiek Mattel na trhu je potenciál ThingMaker 3D zvýšený.