Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

The Room: prepracovaná hra, v ktorej v plnej miere využijete logické myslenie

The Room: prepracovaná hra, v ktorej v plnej miere využijete logické myslenie
Marek Hudák
The Room: prepracovaná hra, v ktorej v plnej miere využijete logické myslenie

Obchody Google Play a App Store ponúkajú množstvo zaujímavých hier, ktoré nielen zabavia, ale aj potrápia logické myslenie. Jednou z nich je už síce staršia, no pravdepodobne nie všetkým známa hra The Room s miliónmi stiahnutí.

Hra s pochmúrnou atmosférou vás v prvej kapitole zavedie do miestnosti s akousi skrinkou, na ktorej nájdete položené staré knihy a obálku s listom. Po prečítaní odkazu sa môžete hneď pustiť do rozmýšľania, ako súvisí predmet, ktorý stojí pred vami, s obsahom prečítaného listu.

Počas riešenia vám pomôžu rady umiestnené v pravom hornom rohu pod ikonou „?“, bez ktorých by som bol aj ja občas stratený. Prvú kapitolu spolu s druhou som absolvoval za približne 40 min, avšak niekedy by som sa bez spomínaného pomocníka asi ďalej nepohol.

https://youtu.be/h-NdQSeTPfA

Ovládanie je jednoduché a zároveň aj intuitívne. Nemáte presne určené, aké časti je možné posúvať alebo otáčať. Pozorným sledovaním si tak všimnete skryté tlačidlá, ozubené kolieska a iné autormi ukryté mechanické časti.

Grafické spracovanie je výrazne zamerané na detaily a pochmúrnu scenériu ešte umocňujú všade prítomné tmavé odtiene. Okolie presýtené čiernou farbou vytvára ideálnu atmosféru bez nutnosti profesionálne nahraných dialógov postáv.

V nasledujúcich kapitolách pocítite vyššiu náročnosť oproti predchádzajúcim vďaka novo implementovaným mechanizmom a spôsobom riešenia hádaniek. K sústredenosti na hru bezpochyby prispieva autormi vhodne zvolená dramatická hudba v pozadí. Ani sa nenazdáte a ocitnete sa až na konci finálnej piatej kapitoly.

Ako som už v úvode spomenul, táto hra posilní logické myslenie a jej dĺžka je priamo úmerná vašej šikovnosti. Viac času ako dve hodiny vám však nezaberie, čo by som hodnotil ako menšie negatívum. Pre priaznivcov tejto hry tvorcovia pripravili ďalšie pokračovanie pod názvom The Room Two a The Room Three.

Stiahnuť aplikáciu