Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

The Most Hated Man on the Internet poukazuje na našu zraniteľnosť

The Most Hated Man on the Internet poukazuje na našu zraniteľnosť
Zdroj | Netflix
Tomáš Šmidák
The Most Hated Man on the Internet poukazuje na našu zraniteľnosť
Zdroj | Netflix
Zdroj | Netflix

Na Netflixe nájdete okrem seriálov, filmov či stand-up špeciálov aj niekoľko zaujímavých dokumentov. Aktuálne patrí medzi najpozeranejšie dokumenty patrí aj true crime séria, The Most Hated Man on the Internet. V ňom sa dozviete príbeh Huntera Moora a jeho „revenge porn“ stránky, IsAnyoneUp.com

Hunter Moore založil tento portál v roku 2010, kedy naň začal postupne pridávať explicitné fotky svojej priateľky. Pre veľký úspech sa rozhodol pokračovať. Na stránku prispievali aj iní používatelia, ktorí sa chceli zverejnením citlivých fotiek pomstiť svojim bývalým priateľom či priateľkám.

Pod fotkou sa objavili aj informácie ako celé meno, profesia, sociálne siete a miesto bydliska, vďaka čomu bolo viac než isté, že ich Google priradí k danej osobe. Hunter sa postupne prepracoval až k hackovaniu počítačov, z ktorých kradol a zverejňoval citlivé fotografie. Či už išlo o nahé fotky študentov/študentiek, matiek, žien na vozíku alebo dokonca fotky ženy na operačnom stole.

Obsah pokračuje pod reklamou

Počas svojej najväčšej slávy mala stránka približne 350 000 unikátnych návštevníkov denne a z reklám zarábal Moore viac ako 30 000 dolárov mesačne. Aby utiekol pred spravodlivosťou, odvolával sa na to, že obsah na jeho stránke je „generovaný používateľmi“. Ak ho obeť požiadal, aby stránku stiahol, dostala od neho jednoduchú odpoveď, „LOL“.

Po 16 mesiacoch ho však predsa len zadržali a predviedli pred súd. Bol odsúdený na dva roky a mesiacov s tým, že musel zaplatiť ešte pokutu 2 000 dolárov. Z väzenia bol prepustený v roku 2017. Doménu odkúpil portál Bullyville.com, ktorý upozorňuje používateľov na riziká šikany.

Dokumentárny seriál The Most Hated Man on the Internet má tri časti a každá má približne jednu hodinu. Pracovali na ňom tvorcovia dokumentov Tinder Swindler a Dont F **k with Cats.