Reklama

Thanko Bluetooth iPhone Keyboard: puzdro a klávesnica v jednom

Dominik Fúsek

Na pomerne nepohodlné zadávanie textu do mobilu prostredníctvom dotykového displeja si už mnohí z nás zvykli. Stále sa však nájdu aj takí (a nie je ich málo) užívatelia, pre ktorých je to problém. Tento stav si samozrejme všimli výrobcovia mobilného príslušenstva a snažia sa z neho ťažiť. Dnes si predstavíme ďalšiu mini Bluetooth klávesnicu, tentokrát od japonskej spoločnosti Thanko. Hoci má novinka v názve „iPhone“, rozumie si aj so smartfónmi iných značiek a operačných systémov (Android, Symbian, Windows Phone) a stolnými počítačmi. Výrobca nezabudol ani na náležitý štýl.

Thanko iPhone Bluetooth Keyboard

Bluetooth klávesníc stále pribúda, a tak vzniká stále silnejšia potreba výrobcov odlíšiť svoj produkt od konkurencie. Jednoduché mini klávesnice, o ktorých sme vás informovali v polovici tohto roka (Mini Bluetooth Keyboard: klávesnica pre smartfón i notebook do vrecka) by sa na trhu ľahko stratili, a keďže sa pri takomto jednoduchom príslušenstve nemožno veľmi líšiť funkčnou výbavou. výrobcovia sa uberajú smerom originálneho dizajnu a ergonómie. Presne v takom duchu sa nesie aj novinka od Thanko. Pri nákupe totiž okrem vytúženej päťradovej QWERTY klávesnice dostanete aj dvojité puzdro. Do hornej časti zasuniete svoj iPhone (alebo iné podporované zariadenie podobných rozmerov), do dolnej klávesnicu a písanie sa môže začať. Po zaklapnutí puzdra ho môžete nosiť napríklad na opasku, vo vrecku by bolo nosenie kvôli vyšším rozmerom (120 × 71 × 36 mm, hmotnosť puzdra 40 g, klávesnica 43 g) menej pohodlné.  Elegantné kožené puzdro sa navyše môže stať aj módnym doplnkom.

Thanko iPhone Bluetooth Keyboard

Z technických parametrov je známe, že batéria klávesnice (nabíjaná dodávaným USB káblom) vydrží 400 hodín v pohotovosti, k mobilu (alebo počítaču) sa pripája cez Bluetooth 2.0. Medzi podporované zariadenia okrem iPhonu 3GS, iPhonu 4 a iPodu Touch (iOS 4.0 a vyšší) patria aj smartfóny s OS Android, Symbian a Windows Mobile, ako aj počítače s OS Windows, Mac a Linux. Avšak, kvôli vnútorným rozmerom puzdra sa Thanko najlepšie hodí k iPhonu. Cena a dostupnosť zatiaľ nie sú známe.

Thanko iPhone Bluetooth Keyboard

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.