Testy čipu Snapdragon 835 ukázali pozoruhodný výkon

ZDROJ | QualcommSnapdragon 835

Nový procesor Snapdragon 835 od spoločnosti Qualcomm sa síce nedostal do vlajkovej lodi LG G6, no očakávaný Samsung Galaxy S8 by nim mal disponovať. Ako novinka obstával v testoch?

Súčasný Snapdragon 821 používa štyri úplne vlastné jadrá, no Snapdragon 835 už osem jadier od ARM. Kvarteto jadier Cortex-A73 slúži predovšetkým pre správu najnáročnejších aplikácií a hier, zatiaľ čo štyri neupravené jadrá Cortex-A53 sa starajú o menej náročné operácie.

Novinka okrem nových jadier prináša aj nový grafický čip Adreno 540, ktorý sa pýši 25% nárastom výkonu v porovnaní s predchodcom.

Pozrite siQualcomm sa pochválil novými procesormi Snapdragon

Známy zahraničný technologický portál AndroidPolice priniesol zaujímavé porovnania s aktuálnymi vlajkovými loďami svetových výrobcov. Zatiaľ však len prostredníctvom Qualcomm referenčnej platformy, kedže prvý smartfón s novým čipsetom by mal byť očakávaný Samsung Galaxy S8.

V aplikácii Geekbench môžeme vidieť dominanciu nového Snapdragonu 835, ktorý sa umiestnil na prvom mieste v multi-core teste. Prekonal dokonca aj Huawei P10, ktorý používa čip Kirin 960 zložený taktiež z jadier Cortex-A73 a A53, no s tým rozdielom, že ani jeden klaster jadier nie je špeciálne upravovaný.

ZDROJ | Androidpolice

V 3DMark becnhmarku už nemôžeme vidieť tak výrazný rozdiel medzi Snapdragonom 835 a konkurenciou, no stále sa ukazuje úctyhodné navýšenie výkonu.

Pozrite siV mobile budeme surfovať cez 1 Gbit/s, Qualcomm a Intel majú nové modemy

ZDROJ | Androidpolice

Tak ako aj v 3DMark becnhmarku, aj v AnTuTu teste si čip získal prvenstvo spomedzi konkurencie. Aj keď rozdiel medzi modelom OnePlus 3T (Snapdragon 821) nie je priepastný.

ZDROJ | Androidpolice

ZdrojAndroidpolice

Komentáre k článku