Reklama

Testujeme Audi A6 (video)

Drahomír Piok

Ak patríte medzi našich stálych čitateľov, iste viete, že v každom čísle časopisu TECHBOX sa nachádzajú rovno dva testy áut, resp. skôr ich multimediálnych a bezpečnostných výbav. Posledný týždeň nám pri redakcii parkovala nová „šestková Audina“, ktorú je radosť šoférovať. Jedná sa o model s 3,0 litrovým dieselovým motorom a výkonom 180 kW.

Audi A6

Rytier v čiernej zbroji

Tento výkonný model v sebe skrýva pôžitok z jazdy a luxusu. Bodaj by nie, keď sa cenovka testovaného modelu vyšplhala cez 93 000 €. Navyše si ako lahôdku môžete dopriať audio systém Bang & Olufsen s efektnými vysúvacími reproduktormi, ktorý skutočne prekonal moje očakávania. Ale pozor, tento špás vás výjde na 6 748 €! Dizajn nového modelu Audi A6 je z čelnej strany agresívny a svieži, no zadok by chcel oživiť. Čo zamrzí v našej testovačke je absencia sledovania mŕtvych uhlov a rozpoznávanie jazdných pruhov. Potešil však skvelý a prepracovaný, farebný head-up displej spolu s novým MMI touch od Audi. V interiéri sa ťažko niečo výrobcovi vytýka, možno len maličkosť, výrobca mohol použiť na osvetlenie LED diódy. Na druhú stranu musím pochváliť, že čo sa na palubnej doske a v interiéri tvárilo ako drevo aj drevo skutočne bolo – za obklad interiéru v prevedení jaseň hnedý prírodný patrí obrovská pochvala. Príplatok 754 € je navyše úplne v pohode.

Audi A6

Tip: Pri testovaní tohto modelu sme pre vás natočili krátku ukážku parkovacieho asistenta, ktorý sám pohodlne zaparkuje alebo aj vyparkuje. A to okrem pozdĺžneho parkovania nové Audi A6 zvláda i priečne parkovanie. Pozrite si video a tešte sa na recenziu v budúcom čísle časopisu TECHBOX 11-12/2011 :).Foto: Audi

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.