Reklama

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (62. časť)

Dominik Fúsek

Časy, keď sme kvôli poznaniu TV programu museli kupovať špeciálne časopisy, alebo sme to dokonca zistili až priamo na začiatku vysielania, sú našťastie dávno preč. Existujú bohaté elektronické zdroje informácií a najprístupnejšie sú samozrejme tie v mobile. Okrem jedného takého sa povenujeme aj svojmu mozgu a to s cvičeniami, ktoré fungujú naozaj veľmi dobre.

TV Program

TV Program

Jednoduchá aplikácia od slovenského vývojára. Pri prvom spustení si zvolíte svoje obľúbené stanice z radov štyridsiatich slovenských, českých, maďarských, nemeckých a rakúskych vysielateľov. Zoznam môžete upravovať v nastaveniach. Pri každom ďalšom načítaní aplikácie sa zobrazí aktuálne vysielanie na všetkých kanáloch vrátane času začiatku a konca, percentuálneho priebehu relácie a krátkych informácií. Ďalšie informácie ako obrázok či odkaz na databázu filmov (ČSFD, IMDB) síce chýba, ale aspoň je aplikácia prehľadná. Program si môžete pozrieť na tri dni dopredu.

SPB Brain Evolution

SPB Brain Evolution

Mocný nástroj na vylepšenie výkonnosti mozgu. Ako už hovorí jeho názov, nečakajte zázrak, ale postupný vývoj, ktorý si musíte zaslúžiť. Odmenou vám bude fakt, že aplikácia naozaj funguje a pomôže vám lepšie sa sústrediť, viac si pamätať a rýchlejšie myslieť. Program obsahuje niekoľko rôznych cvičení, napríklad počítanie príkladov, sudoku, zapamätanie si rozmiestnenia objektov, hľadanie párov a ďalšie, ktoré perfektne precvičia snáď všetky oblasti myslenia. Cvičenia prebiehajú v sériach, ideálne je každý deň dokončiť aspoň jednu. V každej sérii je potrebné vykonať 2, 3, 4 alebo viac cvičení, pričom si môžete vybrať ľubovoľné. V každom z nich je stanovený počet bodov, ktoré ak dosiahnete, úroveň obtiažnosti sa zvýši. Po dokončení série aplikácia vypíše číselný výkon vášho mozgu, ktorý začlení do prehľadného grafu. Bezplatná verzia obsahuje štyri druhy cvičení. Za ďalších osem musíte priamo v aplikácii zaplatiť, ale nebudú to vyhodené peniaze.

 

Aplikácie boli otestované na smartfóne Samsung Galaxy W.

Foto: Google Play

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.