Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (49. časť)

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (49. časť)
Dominik Fúsek
Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (49. časť)

V „informačnom veku“ je nevyhnutné to obrovské množstvo informácií triediť a dôležité poznatky si pamätať. S takýmto niečím preloženým do bežného života výborne pomáha aj bezplatná aplikácia Evernote.

Evernote

Evernote

Jednoduchá a praktická aplikácia pre každého. Jej jadrom je tvorba poznámok, okrem obyčajných textových však toho dokáže oveľa viac. Nevyhnutná registrácia sa môže zdať otravnou, na druhej strane zabezpečuje dostupnosť vašich dát z akéhokoľvek počítača, mobilu alebo tabletu, ktorý používate. Poznámky môžu okrem textu obsahovať aj tagy (kľúčové slová pre vyhľadávanie) a multimédiá – fotografie, zvukové nahrávky, video či akýkoľvek iný súbor. Text môžete formátovať, prehľadnosť zvyšujú aj odrážky a číslované body. Evernote dokáže spravovať aj zoznam úloh. Po najbližšom internetovom pripojení sa všetky poznámky zosynchronizujú a sú dostupné aj na iných prístrojoch. Výhodou je tiež prehľadný widget so skratkami pre rýchlu tvorbu rôznych druhov poznámok, ako aj zobrazením troch posledných.

Racing Thunder 2 HD

Racing Thunder 2

Arkádová hra s peknou grafikou a solídnou hrateľnosťou. Na ovládanie slúži akcelerometer. Na to si už väčšina používateľov zvykla, takže tento štýl ovládania môžeme považovať za plus, aj vďaka jeho jednoduchosti. Mne však chýbala možnosť nastaviť jeho citlivosť, pretože je dosť vysoká. Viacero upgradovateľných vozidiel prevetráte na rôznorodých tratiach v piatich single-player módoch, ale najmä v online multiplayeri. Nevýhodou je, že bezplatná verzia slúži len na kratučké vyskúšanie, obsahuje totiž iba jednu trať a jedno auto. Plná ani HD verzia však vôbec nie sú drahé.

Aplikácie boli otestované na smartfóne Samsung Galaxy W.

Foto: Android Market