Reklama

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (36. časť)

Dominik Fúsek

Prehliadanie webových stránok je obľúbenou aktivitou väčšiny majiteľov Android smartfónov, pri tabletoch to platí dvojnásobne. Základný internetový prehliadač síce patrí k absolútnej špičke, niekoľko funkcií mu ale predsa chýba a tiež nemusí každému vyhovovať jeho prostredie. Preto sa v dnešnom článku pozrieme na jednu z najpopulárnejších alternatív. Online zostaneme aj pri hraní.

Opera Mobile

Opera Mobile, Opera Mini

Opera Mobile je, podobne ako jej počítačová verzia, jedným z najkvalitnejších a najpopulárnejších internetových prehliadačov. Disponuje jednoduchým používateľským rozhraním s tlačidlami v spodnej lište, vysokou rýchlosťou prehliadania internetu, podporou multitouch, možnosťou ukladať stránky či pokročilými nastaveniami. V nich najviac zaujmú možnosti, ako šetriť dáta. Pokiaľ si potrpíte na rýchlosť alebo máte obmedzený dátový balík, môžete zapnúť funkciu Opera Turbo, ktorá šetrí cenné megabajty a zároveň zrýchľuje načítanie stránok. V krajnom prípade môžete zakázať aj načítavanie obrázkov. Opera Mobile podporuje Flash, žiadne video ani animáciu však nezobrazí bez vášho vedomia. Žiadna otravná reklama už nebude čerpať dáta z vášho balíka. Populárnou funkciou je Rýchly prístup – pri otváraní novej karty prehliadača sa zobrazia skratky na vaše obľúbené stránky vrátane náhľadu. Na Markete sa nachádza aj prakticky zhodná Opera Mini s minimalistickým prostredím.

Street Racing

Street Racing

Online automobilová hra. Na rozdiel od tradičných „racingoviek“, v tejto nie je hlavnou úlohou hráča šoférovať športové auto. V tomto prípade ste skôr manažérom, no i hra poskytuje výbornú hrateľnosť. Riadenie udalostí je začlenené do štyroch sekcií – ulica, autá, preteky a mesto. V prvej časti budete plniť rôzne úlohy, za ktoré získate cenné skúsenosti a peniaze na ďalší rozvoj. Čo sa týka vozidiel, nakúpiť a vylepšiť môžete viacero známych áut. V pretekoch môžete vyzvať iných hráčov, pokojne aj svojich priateľov. V meste investujete prebytočné peniaze do výnosných aktív. Obmedzené zdroje hry (predovšetkým palivo) sa dopĺňajú časom, takže vám hra dopraje aj povinný oddych a závislosť teda nehrozí. Nechýbajú sociálne funkcie, napríklad možnosť zakladať tímy a porážať nepriateľské zoskupenia. Aplikácia je bezplatná a vyžaduje internetové pripojenie.

Street Racing

Testy aplikácií vykonávame na HTC Sensation XE.

Foto: Android Market

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.